امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86290
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار فارس در دمشق، سوریه امروز در حالی روز سکوت انتخاباتی و تبلیغاتی را پشت سر گذاشت که هر لحظه بر تدابیر امنیتی در شهرهای سوریه افزوده ...

به گزارش خبرنگار فارس در دمشق، سوریه امروز در حالی روز سکوت انتخاباتی و تبلیغاتی را پشت سر گذاشت که هر لحظه بر تدابیر امنیتی در شهرهای سوریه افزوده شد.

سطح شهر دمشق پایتخت سوریه که لحظات حساسی را می‌گذراند، شاهد تدابیر امنیتی در بسیاری از نقاط مهم و حساس خود است به طوری که ارتش سوریه با همکاری نیروهای امنیتی با قرار دادن ایست‌های بازرسی در گذرگاه‌ها و خیابان‌های اصلی در مناطق مختلف مانند منطقه المزه اوضاع جاری را تحت کنترل دارد.

ورودی‌ها و خروجی‌های شهر و راه‌های منتهی به مراکز دولتی و نظامی بشدت تحت کنترل نیروهای امنیتی و ارتش قرار دارد.

در همین خصوص یک فرد مسئول در مجلس الشعب (پارلمان) سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در دمشق، آخرین اخبار و جدیدترین فضای انتخاباتی در شهر دمشق و دیگر استان‌ها را تشریح کرد و با بیان اینکه از جزئیات طرح‌های امنیتی جاری مطلع نیست، گفت، اما مقامات مسئول اعلام کرده‌اند که تاکنون در روند تأمین امنیت مشکلی مشاهده نشده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، در خصوص آمادگی برای برگزاری انتخابات گفت که بر اساس اعلام وزارت کشور سوریه، همه مراکز رأی‌گیری در دمشق وسایر استان‌ها آماده استقبال از مردم برای اخذ رأی هستند.

به گفته این منبع در پارلمان سوریه، این آمادگی در دو سطح لوجستیک و امنیتی حاصل شده است و انتخابات صبح سه‌شنبه رأس ساعت 7 صبح برگزار خواهد شد.

این منبع افزود که کمیته قضایی در کنار وزارت کشور مسئول برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است و این کمیته بر روند اخذ رأی و شمارش آراء و اعلام نتیجه نظارت کامل خواهد کرد.

از طرف دیگر، کابینه دولت سوریه امروز به ریاست وائل الحلقی نخست وزیر سوریه تشکیل جلسه داد و ضمن بررسی مسائل جاری کشور، مردم را به حضور در انتخابات دعوت و اعلام کرد که مراکز انتخاباتی در سراسر سوریه (به جز استان رقه) آماده استقبال از رأی‌دهندگان است.

پیش از وی نیز عمران الزعبی وزیر اطلاع‌رسانی سوریه امروز دوشنبه اعلام کرد که بیشتر جمعت مردم سوریه اکنون در اماکن و شهرهای امن به سر می‌برند و مانعی برای آنان جهت شرکت در انتخابات وجود ندارد.

پیش از این یک مقام در دولت سوریه اعلام کرده بود که 19 میلیون سوری در مناطق امن و تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارند و افراد مسلح قادر نیستند مانع آنان از شرکت در روند انتخاباتی شوند.

کشور سوریه از لحاظ تقسیمات اداری شامل 14 استان است که انتخابات در همه آنها جز استان «رقه» که بیشتر آن در اختیار افراد مسلح است، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار