امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۰۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86291
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جین ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد در حالی که دولت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جین ساکی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد در حالی که دولت جدید فلسطین را به دقت از لحاظ پایبندی به آنچه به گفته وی «دوری از خشونت» بوده به دقت تحت نظر دارد، کمک‌های مالی به این دولت را کماکان ادامه می‌دهد.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این خصوص گفت: واشنگتن اعتقاد دارد که محمود عباس، یک دولت موقت فن سالار (تکنوکرات) تشکیل داده است، دولتی که اعضای مرتبط با حماس را شامل نمی‌شود.

این مقام آمریکایی افزود: فعلا بر اساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، با این دولت کار می‌کنیم.
دولت وحدت ملی فلسطین امروز دوشنبه در برابر «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله سوگند یاد کرد.
دو جنبش فلسطینی حماس و فتح روز سوم اردیبهشت پس از هفت سال اختلاف اعلام کردند قصد دارند دولت آشتی ملی تشکیل دهند.

سه تن از نمایندگان ارشد کنگره آمریکا ساعتی پس از اعلام تشکیل دولت وحدت ملی فلسطین، این دولت را حاصل تعامل با یک «سازمان تروریستی» ارزیابی کردند و قطع کمک‌های مالی آمریکا به فلسطین به دلیل تشکیل چنین دولتی را خواستار شدند.

«اد رویس» نماینده جمهوری‌خواه کالیفرنیا و رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، با بیان اینکه حماس نمی‌تواند شریک روند صلح و گیرنده‌ای قانونی کمک‌های آمریکا باشد گفت: دولت وحدت ملی در حالی خود را پشت اسم یک دولت بوروکرات بی‌طرف پنهان می‌کند که در واقع (تشکیل این دولت) حاصل حمایت یک گروه تروریستی به نام حماس است، گروهی که کماکان خواستار نابودی اسرائیل است.

«اریک کانتور» نماینده ویرجینیا و عضو بانفوذ حزب جمهوری‌خواه نیز هم‌صدا با «اد رویس» خواستار تعلیق کمک‌های مالی به دولت فلسطین تا بررسی کامل جوانب عملکرد این دولت شد.

کانتور گفت: قوانین ایالات متحده آمریکا، کمک به سازمان‌های تروریستی را ممنوع کرده است.

این صداهای مخالف علیه دولت جدید وحدت ملی فلسطین فقط به حزب رقیب اوباما، یعنی جمهوری‌خواهان محدود نشد و «نیتا لووی» نماینده ارشد حزب دموکرات با پرهیز از صراحت لهجه دو نماینده دیگر، از تأسف عمیق خود به خاطر اعلام تشکیل دولت فلسطینی با مشارکت «سازمان تروریستی حماس» شد.

دولت آمریکا در حال حاضر سالانه 500 میلیون دلار کمک‌های مالی به دولت فلسطین اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار