امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86296
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
«علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، ساعتی پس از ورود به سوریه به خبرنگار اعزامی «خبرگزاری پیروان موعود به ...

«علاءالدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی، ساعتی پس از ورود به سوریه به خبرنگار اعزامی «خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس» در دمشق گفت: این سفر به دعوت دکتر جهاد اللحام رئیس پارلمان سوریه است و پس از آنکه موضوع دعوت، با رئیس مجلس  آقای [علی] لاریجانی در مجلس بررسی شد، [سرانجام] امروز این سفر انجام شد.

 

بروجردی در پاسخ به این سوال «فارس» که حضور شما و هیئت‌های  پارلمانی از کشورهای دیگر در دمشق آنهم در شب انتخابات به چه معناست، گفت که این حضور، نشان‌دهنده [و برملا کننده] دروغ‌های آمریکا درباره سوریه است.

بروجردی حضور هیئت‌های پارلمانی از چند کشور در سوریه به هنگام برگزاری انتخابات این کشور را «رویداد بسیار مهم سیاسی» دانست و افزود: آمریکایی‌ها و کشورهای مختلف سوریه چندین جلسه به نام «دوستان سوریه» [و در حقیقت علیه دمشق] برگزار کرده‌اند اما اینها در حقیقت دشمن سوریه هستند و حضور ما در حقیقت برملا کننده دروغگویی آمریکایی‌هاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: نشست دوستان واقعی سوریه در کمیسیون سیاست خارجی مجلس طراحی و اولین جلسه آن در اسفندماه سال گذشته،‌ و دومین نشست آن روز یکشنبه در تهران برگزار شد تا واقعیت‌های سوریه به دنیا نشان داده شود.

بروجردی به کاهش چشمگیر تعداد کشورهای شرکت کننده در نشست غربی-آمریکایی موسوم به «دوستان سوریه» اشاره کرد و گفت: مهم این است که آنها (غربی‌ها) کار خود (در نشست  موسوم به «دوستان سوریه»)‌ را ابتدا با مشارکت نمایندگان 100 کشور آغاز کردند اما آخرین نشست آنان فقط با 10 کشور برگزار شد؛ اما جمهوری اسلامی ایران نشست دوستان واقعی سوریه را ابتدا با 8 کشور شروع کرد و اکنون نمایندگان 32 کشور در این نشست در تهران گرد هم آمدند.

بروجردی در پاسخ سوالی دیگر فارس درباره اینکه اکنون فعالان سیاسی از کشورهای غربی حتی آمریکا، کانادا و ترکیه در سوریه حضور پیدا کرده‌اند نیز گفت: حضور این افراد در سوریه به این معناست که ملت‌ها و تشکل‌های سیاسی آزاد، جدای از نظر دولت‌هایشان به دنبال حقیقت هستند که (به سوریه) بیایند و (حقیقت سوریه را از نزدیک)‌ ببینند و به دنیا اعلام کنند.

بروجردی  در پایان گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه روز یکشنبه در تهران نشست دوستان واقعی سوریه با حضور نمایندگان 32 کشور در سطح رؤسای کمیسیون سیاست‌ خارجی پارلمان، برگزار شد گفت: حتی دو رئیس پارلمان در آن حضور یافتند، و اکنون هفت هیئت از هیئت‌هایی که به تهران آمدند، اکنون به همراه هیئت پارلمانی ایران به دمشق آمدند.

بروجردی یادآور شد: رئیس پارلمان بولیوی هم‌اکنون هیئت ایرانی را در این سفر همراهی می‌کند.

بنا بر این گزارش، هیئت ایرانی در هتل «داما رز» محل استقرار خبرنگاران خارجی و فعالان سیاسی خارجی در سوریه و مرکز اصلی پوشش اخبار انتخاباتی در دمشق مستقر شد.

از جمله هیئت‌های پارلمانی که بروجردی از آن سخن گفت،‌ هیئت‌های فیلیپین، بولیوی، ونزوئلا، تاجیکستان، زیمباوه و اوگانداست که هیئت ایرانی را در سفر به سوریه همراهی می‌کنند.

انتخابات ریاست جمهوری سوریه ساعت هفت صبح سه‌شنبه به وقت محلی آغاز می‌شود و در صورتی که مدت اخذ رأی تمدید نشود رأی گیری 12 ساعت ادامه می‌یابد.

نتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها