امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۱:۲۶
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 863
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۱۶
تعداد بازدید: 244
مرتضی حیدری، مشاور اقتصادی مدیر عامل و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» ...

مرتضی حیدری، مشاور اقتصادی مدیر عامل و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا» درباره تولید عروسک‌های «دارا و سارا» طی سال جاری، بیان داشت: وارد کردن این عروسک‌ها از کشور چین به ایران هیچ مشکلی برای کانون ایجاد نمی‌کند، اما تلاش داریم تا این عروسک‌های ایرانی را در کشور تولید کنیم.

وی اضافه کرد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هیچ علاقه‌‌ای برای ورود عروسک‌های «دارا و سارا» از چین به ایران ندارد و اگر تاکنون نیز در این باره تأمل کرده است برای فراهم‌کردن زمینه‌های تولید این عروسک‌ها در داخل کشور بوده است.

حیدری ادامه داد: در این راستا روز شنبه آینده برخی از مدیران کانون با مدیر صنایع آموزشی وزارت آموزش و پرورش جلسه‌ای پیرامون نخستین مذاکرات برای تولید عروسک‌های «دارا و سارا» و سایر عروسک‌های ایرانی در کشور برگزار خواهد کرد که امیدواریم به نتیجه برسد.
 * عروسک‌های دارا و سارا در کشور تولید می‌شوند نه در چین

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا سفارش تولید عروسک‌های «دارا و سارا» به کشور چین از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لغو شده است، گفت: هیچ مشکلی برای خرید عروسک‌های «دارا و سارا» از کشور چین وجود ندارد به گونه‌ای که تاکنون در 2 مرحله ویزای بنده برای سفر به کشور چین آماده شده بود، اما به دلیل اعتقاد بر تولید این عروسک‌ها در کشور، از رفتن به سفر صرف نظر کردم.

مشاور اقتصادی و مدیر بازرگانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بیان کرد: دیگر علاقه‌ای به ورود عروسک‌های «دارا و سارا» از کشور چین به ایران نداریم بلکه درصدد تلاش برای تولید عروسک‌های ایرانی در کشور هستیم.
 
* 24 فروردین؛ برپایی مذاکرات اولیه تولید عروسک‌های دارا و سارا در کشور

وی اضافه کرد: مدیر و معاونان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تولید عروسک‌های «دارا و سارا» معتقدند که تولید این عروسک‌ها باید در کشور صورت گیرد به همین منظور روز شنبه 24 فروردین سال جاری مذاکرات اولیه در صنایع آموزشی وزارت آموزش و پرورش انجام خواهد گرفت.

حیدری در پاسخ به پرسش دیگر که آیا امکان اینکه این عروسک‌ها طی سال جاری در کشور تولید شوند،  وجود دارد؟، عنوان کرد: تلاش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بر همین تفکر است به نوعی که با اتخاذ همین تصمیم با یک هیأت متخصص و کاردان در جلسه روز شنبه حضور خواهیم داشت و به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

وی ادامه داد: اگر مشکلی در تولید عروسک‌های «دارا و سارا» در کشور رخ ندهد بر حسب مذاکرات اولیه‌ای که صورت خواهد گرفت، امکان تولید این عروسک‌های در کشور امکان‌پذیر خواهد بود.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها