امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86301
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر گزارش پایگاه خبری «اینترفاکس قزاقستان»، حکومت قزاقستان و آرژانتین یک قرارداد کوتاه مدت در مورد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، بنابر گزارش پایگاه خبری «اینترفاکس قزاقستان»، حکومت قزاقستان و آرژانتین یک قرارداد کوتاه مدت در مورد سفر بدون روادید بین 2 کشور به امضا رساندند.

به گفته این منبع، این سند روز جمعه توسط وزرای امور خارجه قزاقستان و آرژانتین «ایرلن ادریس اف» و «ایکتار مرکوس تیمیرمن» به امضا رسید.

با توجه به تأکید وزیر امور خارجه قزاقستان اجرایی کردن این قرارداد فرصت جدید و مناسبی برای همکاری‌های بین 2 کشور فراهم خواهد کرد.

به تصریح این منبع، وزیر امور خارجه آرژانتین نیز به نوبه خود با اشاره به اینکه این اولین اقدام پس از سفر «ادریس اف» به «بوئنوس آیرس» است، افزود: این اقدام به افزایش ارتباط بین اتباع دو کشور کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آرژانتین برای اولین بار است که به آستانه پایتخت قزاقستان سفر می‌کند.

آغاز دور جدید رایزنی‌های آمریکا و تاجیکستان/حضور معاون وزیر خارجه آمریکا در «دوشنبه»

دور سوم رایزنی‌های سالانه سیاسی آمریکا و تاجیکستان با حضور «نیشا دسای بیسوال» معاون وزیر خارجه آمریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دوشنبه آغاز شد.

جلسه سوم رایزنی‌های دو‌جانبه سالانه آمریکا با تاجیکستان طی 2 روز، 12- 13 خرداد برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، معاون وزیر خارجه آمریکا 14-16 خرداد در پکن و 17-19 خرداد در دهلی نو مسائل توسعه همکاری‌های اقتصادی در چارچوب برنامه «جاده ابریشم» را بررسی خواهد کرد.

رئیس کمیسیون امور دینی قرقیزستان: مدارس اسلامی قرقیزستان به علوم روز مجهز می‌شوند

«آرازبیک مولدالیف» رئیس کمیسیون دولتی امور مذهبی قرقیزستان اعلام کرد که در مدارس اسلامی این کشور علاوه بر مباحث دینی، علوم روز نیز تدریس خواهد شد.

رئیس کمیسیون دولتی امور مذهبی قرقیزستان همچنین اعلام کرد که با این اقدام بسیاری از فارغ‌التحصیلان رشته‌های مذهبی در این کشور می‌توانند در این مدارس به عنوان مدرس دینی بکار گرفته شوند.

شاخه سوم خط لوله گاز «آسیای مرکزی- چین» مورد استفاده قرار گرفت

بنابر گزارش شرکت ملی نفت چین، سومین شاخه خط لوله گاز «آسیای مرکزی – چین» مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

طول این شاخه 1830 کیلومتر و ظرفیت انتقالی این خط لوله 25 میلیارد متر مکعب در سال است که حدود 10 میلیارد آن به ترکمنستان و ازبکستان و پنج میلیارد به قزاقستان ارسال می‌شود.

تبریک «نظربایف» به «پوروشیتکو» به مناسبت انتخاب وی به ریاست جمهوری اوکراین

بنابر گزارش سایت «اکورد»، «نورسلطان نظربایف» ضمن ارسال نامه‌ای به «پیتر پوروشینکو» انتخاب وی به سمت ریاست جمهوری اوکراین را تبریک گفت و از گسترش روابط با این کشور استقبال کرد.

به گفته این منبع، رئیس جمهور قزاقستان در این نامه اشاره کرد که نتایج انتخابات از حمایت گسترده برنامه‌های قبل از انتخابات پیتر پوروشینکو که برای رسیدگی به مشکلات عمده اجتماعی و اقتصادی و دستیابی به ثبات سیاسی و تحکیم جامعه برنامه ریزی شده بود، گواهی می‌دهد.

پروشنکو چهار خرداد ماه با کسب 54.7 درصد آرا به عنوان اولین رئیس جمهور بعد از فرار «یانوکوویچ» و بحران اوکراین انتخاب شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها