امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86303
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، همام الحمودی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق امروز ...

به گزارش حوزه پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و به نقل از خانه ملت، همام الحمودی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق امروز (دوشنبه) با علاالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات برادرانه و خوب دو کشور، برگزاری موفقیت‌آمیز انتخابات در این کشور را تبریک گفت و افزود: مردم عراق با حضور در انتخابات نشان دادند خود بدون دخالت دیگران خواستار تعیین سرنوشت خویش هستند.

وی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباطات و همکاری‌های دو کشور افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از روند توسعه مناسبات دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی حمایت می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران از  برگزاری انتخابات در سوریه حمایت می‌کند و معتقد است همه باید به تصمیم ملت سوریه احترام بگذارند.

وی در پایان این دیدار با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور بر لزوم افزایش ارتباطات دوستانه فیمابین تاکید کرد.

همام الحمودی رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس عراق نیز در همین دیدار با ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات کشورش گفت: انتخابات اخیر گام مهمی در تقویت روند رو به رشد دموکراسی در عراق محسوب می‌شود.

وی افزود: مجلس جدید عراق از روند توسعه مناسبات با ایران حمایت می‌کند.

الحمودی با اشاره به برگزاری انتخابات سراسری در سوریه گفت: حل مسئله سوریه از طریق سیاسی و یا برگزاری انتخابات در این کشور امکانپذیر است.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی  مجلس عراق در پایان این دیدار نسبت به گسترش همکاری‌های دو کشور ابراز امیدواری کرد و برگزاری موفقیت‌آمیز دومین اجلاس روسای کمیسیون‌های سیاست خارجی مجالس کشورهای دوست سوریه را تبریک گفت.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها