امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86307
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «گیلس د کرخوو» مسئول ضدتروریسم اتحادیه اروپا روز دوشنبه نسبت به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «گیلس د کرخوو» مسئول ضدتروریسم اتحادیه اروپا روز دوشنبه نسبت به احتمال تکرار حملات تروریستی، مشابه حمله اخیر در بلژیک، هشدار داد.

وی طی یک بیانیه ویدئویی در این مورد گفت: «فکر نمی‌کنم حادثه‌ای مشابه یازده سپتامبر، یک یک حمله بزرگ و پیچیده رخ داد. بلکه تصور می‌کنم که حملات کوچک بیشتری نظیر آنچه که در بروکسل رخ داد، انجام شود.

هفته گذشته در جریان تیراندازی در موزه یهودیان بلژیک، چهار نفر از جمله 2 اسرائیلی کشته شدند. در همین ارتباط، پلیس فرانسه روز شنبه از بازداشت یک تبعه این کشور در شهر مارسی خبر داد. بنا بر اعلام دادستانی بلژیک، این جوان فرانسوی، به مدت یکسال در سوریه همراه با گروه‌های تروریستی جنگیده است.

سرویس‌های اطلاعاتی غرب پیش از این هم نسبت به احتمال بازگشت اتباع افراط‌گرای آمریکا و اروپا از سوریه و انجام حملات تروریستی، هشدار داده بودند. به اذعان مقامات غربی، در حال حاضر صدها نفر از اتباع این کشورها در حال نبرد با دولت سوریه هستند.

د کرخوو هم با بیان اینکه در حال حاضر 2000 تبعه اروپایی کشورهای خود را برای حضور در جنگ سوریه ترک کرده‌اند، گفت که این افراد در آنجا «آموزش‌های نظامی می‌بینند، بسیار بسیار افراطی‌تر می‌شود. آن‌ها شبکه‌ای در سرتاسر اروپا دارند.»

وی با وجود آنکه گفت تعداد کمی از این افراد ممکن است دست به حملات تروریستی بزنند، اما حادثه بروکسل را برای امنیت آینده اروپا «بسیار بسیار نگران‌کننده» خواند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها