امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86308
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 39
«وحید عبد المجید»، یکی از رهبران سابق جبهه نجات ملی مصر و استاد علوم سیاسی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«وحید عبد المجید»، یکی از رهبران سابق جبهه نجات ملی مصر و استاد علوم سیاسی این کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره ضعف مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری مصر را به این جهت دانست که مردم می‌دانستند، چه کسی برنده و چه کسی بازنده انتخابات است، به همین دلیل تصمیم گرفتند تا از شرکت در انتخابات منصرف شوند.

عبد المجید درباره دلایل روگردانی جوانان مصری از شرکت در انتخابات را وجود ناامیدی شدید در میان جوانان مصری به ویژه در میان جوانان قرار گرفته در گروه سنی کمتر از 30 سال دانست. این جوانان اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اند که دیگر به عرصه سیاسی و گروه‌ها و جریان‌های فعال در این عرصه اعتماد ندارند.

وی ادامه داد: جوانان مصری در این مرحله بر این باورند که مصر تغییر نخواهد کرد وهمچنان در عقب ماندگی باقی خواهد ماند، به همین دلیل آنها آینده خود را در جایی دیگر جستجو می‌کنند، علاوه بر اینکه آنها اعتمادی به عبدالفتاح السیسی و حمدین صباحی و نه هیچ کس دیگر ندارند و همین موجب روگردانی آنها از انتخابات شد.

عبد المجید همچنین عدم مشارکت جوانان در انتخابات و روگردانی آنها را هشداری برای عبد الفتاح السیسی دانست و اینکه باید حقایق جاری در عرصه سیاسی مصر و خشم و غضب حاکم بر جوانان این کشور را به خوبی دریابد، چون بنای کشور بدون این جوانان امری غیر ممکن است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها