امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86311
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش فارس، شهردار تهران در نشست تخصصی با موضوع شهرهای قابل زیست، شهر پایدار و چگونگی مقابله با چالش های مشترک از طریق به اشتراک گذاری راه حل ها ...

به گزارش فارس، شهردار تهران در نشست تخصصی با موضوع شهرهای قابل زیست، شهر پایدار و چگونگی مقابله با چالش های مشترک از طریق به اشتراک گذاری راه حل ها در اجلاس شهرداران و سران شهری جهان با اشاره به چالش های فراروی کلان شهرهای دنیا گفت: هر چند بسیاری از کلان شهرهای مهم جهان دارای چالش های کم وبیش مشترکی هستند، اما در عین حال مدیران آن ها می توانند راهکارهای متفاوتی را در مسیر غلبه بر این چالش ها و متناسب با فضای بومی و محلی خود اتخاد و به کار بگیرند.

محمدباقر قالیباف در این نشست که به طرح چالش ها و تجارب مشترک شهرداران جهان اختصاص داشت، ضمن اشاره به روند توسعه شهری تهران گفت: طی سه دهه گذشته جمعیت تهران بیش از سه برابر شده و این در حالی است که زیرساخت های لازم به اندازه کافی توسعه نیافته است. هر چند تلاش های خوبی برای ایجاد زیرساخت های شهری در حوزه های مختلف مانند ترافیک وحمل ونقل، فرهنگی واجتماعی، فضای سبز، فناوری های جدید ارتباطی و اطلاعاتی و... صورت گرفته، اما ما همچنان با چالش های جدی مانند آلودگی و حمل ونقل عمومی، ایمن سازی شهر و بافت فرسوده شهری مواجه هستیم.

وی ادامه داد: ما سالانه بیش از 25 کیلومتر مترو می سازیم و سرانه فضای سبز در تهران از 8 متر به بیش از 15 متر رسیده است. البته تهران در منطقه کم بارانی واقع شده و مصرف بی رویه یا نادرست منابع آبی می تواند مشکلات و حتی بحران هایی را در آینده ایجاد کند که در این مورد نیز برنامه ریزی هایی صورت گرفته است.

شهردار تهران با اشاره به اینکه تمامی پروژه های شهری ما جامعه نگراست، گفت: طی سال های اخیر توانسته ایم مشکلات و نیازمندی های واقعی شهروندان را تشخیص دهیم. به طوری که تقریبا ابعاد توسعه شهر در کنترل مدیریت شهری است، اما در عین حال شهرها و محلات در حال شکل گیری در حاشیه و اطراف پایتخت، می توانند بحران زا باشند.

قالیباف با پرداختن به اهمیت مدیریت یکپارچه در شهرها بیان کرد: برای غلبه بر مشکلات ذکر شده و ارتقای کیفیت زیست پذیری شهر، باید به سمت مدیریت یکپارچه، جامع و جامعه نگر برویم و با آگاه سازی و جلب مشارکت شهروندان شهر را مدیریت کنیم. بدین ترتیب با مشارکت همه ذی نفعان به ویژه شهروندان، بر مشکلات فائق می آییم.

در این نشست بیش از پنجاه شهردار، استاندار، فرماندار، معاونان شهرداران، مقامات محلی، اعضای شوراها و انجمن های شهری، مدیران شرکت های فعال در حوزه مدیریت شهری، اساتید و پژوهشگران حضور دارند.

روز گذشته، نشست تخصصی شهرداران جهان با سخنان افتتاحیه وزیر صنعت، تجارت و توسعه ملی سنگاپور گشایش یافت.
 
وزیر خارجه سنگاپور: روابط با تهران برای ما اهمیت راهبردی دارد

همچنین شهردار تهران در حاشیه اجلاس شهرداران و سران شهری جهان در سنگاپور، صبح امروز با کی شانموگام (k.Shanmugam) وزیر خارجه سنگاپور، دیدار و گفت و گو کرد.

در ملاقات قالیباف با وزیر خارجه سنگاپور، وی ضمن خوش آمدگویی و قدردانی از حضور شهردار تهران در اجلاس یاد شده به اهداف دولت سنگاپور از برگزاری این رویداد بزرگ شهری اشاره کرد و گفت: ما به دنبال ایجاد ارتباط و همکاری بیشتر با شهرهای بزرگ جهان از جمله تهران هستیم. روابط با تهران برای ما اهمیت راهبردی دارد. در کشور ایران و کشورهای دیگری مانند چین، هند، برزیل کلان شهرهایی وجود دارند که در آینده نقش مهمتر و تاثیر گذارتری خواهند داشت و می توانند موتور محرکه رشد و توسعه باشند.

کی شانموگام ادامه داد: هدف ما از برگزاری این اجلاس این است که نشان دهیم آینده جهان بستگی به کیفیت زندگی در شهرها دارد، لذا باید شهرهایمان روز به روز پویا تر و با نشاط تر باشند.

شهردار تهران نیز ضمن تشکر از دولت، مدیریت شهری و مردم سنگاپور بابت برگزاری موفقیت آمیز اجلاس، گفت: ما آمادگی داریم با شهر سنگاپور در زمینه های فرهنگی واقتصادی همکاری کنیم. همکاری های فرهنگی می تواند موجب گسترش روابط باشد.

وی با اشاره به تجارب موفق همکاری های بین المللی و دیپلماسی موفق شهر تهران، ابراز امیدواری کرد که دولت ها و مدیران شهری دو طرف بتوانند زمینه ساز تعامل و همکاری های بیشتر شوند و شرایط را برای توسعه گردشگری دو جانبه فراهم کنند.

قالیباف همچنین ابراز تاکید کرد: با استقرار سفارت یا بخش کنسولی سنگاپور در تهران، شرایط دریافت روادید سفر به سنگاپور تسهیل شود.
 
دریاچه چیتگر و بیوگرافی قالیباف در نمایشگاه تخصصی مدیریت شهری

علاوه بر این، در حاشیه اجلاس شهرداران جهان در سنگاپور، شهردار تهران از نمایشگاه تخصصی مدیریت شهری بازدید کرد و با تعدادی از مدیران و صاحبان صنایع و فناوری های نوین در زمینه توسعه پایدار شهر، خلاقیت و نوآوری در شهرها و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان به گفت و گو و تبادل نظر پرداخت.

محمدباقر قالیباف که برای شرکت در اجلاس WCSMF در سنگاپور بسر می برد، عصر دیروز در حاشیه این اجلاس از نمایشگاه تخصصی مدیریت شهری دیدن کرد.

در این نمایشگاه برخی از شرکت ها و سازندگان برتر جهان و صاحبان صنایع و فناوری های نوین در حوزه توسعه پایدار شهری حضور دارند. این نمایشگاه، دارای بخش های چشم انداز شهرها، فیلم وعکس، شهرهای ایمن، شهرهای پایدار و اکسپوهای آب و فاضلاب است.

در معرفی چشم اندازهای شهری، اطلاعاتی در معرفی پروژه بزرگ دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر) و بیوگرافی شهردار تهران به عنوان یکی از شهرداران منتخب جهان، خودنمایی می کند.

مراسم افتتاحیه نمایشگاه مورد نظر با حضور نخست وزیر، وزرا، شهرداران ومقامات شهری و محیط زیستی شرکت کننده، برگزار شده است.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها