امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8633
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان رئیس پارلمان در نشست امروز هیأت نمایندگان اتاق ایران لزوم ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد نهاوندیان رئیس پارلمان در نشست امروز هیأت نمایندگان اتاق ایران لزوم ایجاد فضایی منطبق با اصول منطقی و عقلانی در کشور را مورد تأکید قرار داد و گفت: در یک ماه نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری، باید فضایی همراه با آرامش و متانت در کنار ارائه مباحث عقلانی و منطق به وجود آوریم. اگر بتوانیم چنین محیطی را در جامعه ایجاد کنیم، دیگر نیازی به قطبی کردن کشور نیست و پس از انتخابات می‌توانیم بدون حذف عده‌ای خاص، از نقظه‌نظرات همگان بهره بگیریم.

وی با اشاره به تهیه بیانیه اتاق ایران درخصوص توصیه‌های فعالان اقتصادی به دولت آینده تأکید کرد: همه نامزدهای ریاست جمهوری باید از نسخه‌هایی که اهل اندیشه ارائه می‌کنند استقبال کنند و توجه داشته باشند که نباید به دنبال این باشند نظرات متمایزی ارائه کنند. این‌که نامزدهای ریاست جمهوری سخنان صحیح و منطقی را مورد تأکید قرار دهند باعث هم‌گرایی در جامعه خواهد شد.

رئیس اتاق ایران وجود آرامش در روزهای منتهی به انتخابات را عامل ایجاد تصویری شایسته از ایران در صحنه بین‌المللی دانست و اظهار کرد: با برگزاری چنین انتخاباتی، وضعیت اقتصاد کشور نیز متحول و بخش بزرگی از مشکلات موجود برطرف می‌شود.

نهاوندیان درخصوص خواسته‌های بخش خصوصی از دولت آینده اظهار داشت: در دوره 4 ساله آینده، اقتصاد در اولویت اول دولت قرار گیرد. در بخش اقتصاد ثبات ایجاد شود. توجه جدی نسبت به معیشت قشر کم درآمد شود. استراتژی اقتصادی بلندمدتی تدوین شود. سیاست‌های اقتصادی با رویکرد تولید محور تهیه شود. به هنگام تصمیم‌گیری و اجرای طرح‌ها، از نظرات فعالان اقتصادی غفلت نشود. قانون بهبود مستمر فضای کسب‌و‌کار اجرایی شود. لازمه رشد پایدار اقتصادی، اصلاح مناسبات بین‌المللی است. سیاست‌های اقتصادی قابل پیش‌بینی باشد. اقتصاد سالم بر پایه قانون‌مداری رشد یابد. سرمایه‌گذاری جدی انگاشته شود. پیوند بین اخلاق و اقتصاد، رویکرد دولت قرار گیرد. مدیریت باثبات اقتصادی پیگیری شود و رویکرد دولت بر توان‌مندسازی بخش خصوصی تأکید داشته باشد.

وی همچنین از نامزدها خواست که در دام مسابقه شعارهای ظاهرفریب گرفتار نشوند و به انسجام برنامه‌های ارائه شده توجه کنند.

نهاوندیان هم‌چنین تأکید کرد اتاق ایران در انتخابات آینده فقط به تدوین پیشنهاد‌ بسنده می‌کند و به‌عنوان نهاد عمومی غیرسیاسی، از تعیین مصادیق اجتناب می‌کند. هر چند، هر یک از اعضای اتاق می‌توانند به‌عنوان افراد حقیقی مورد اعتماد جامعه، به تشخیص فردی و با ظرفیت‌های شخصی‌ خود، مصادیق مورد نظر و شایسته را به مردم معرفی کنند.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها