امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86340
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 64
  به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری دومین یادواره طلوع خرداد با حضور محمد حسین اسماعیلی قائم مقام دبیر جشنواره، امیر حسین شفیعی دبیر اجرایی ...

  به گزارش خبرنگار تئاتر فارس، نشست خبری دومین یادواره طلوع خرداد با حضور محمد حسین اسماعیلی قائم مقام دبیر جشنواره، امیر حسین شفیعی دبیر اجرایی جشنواره و حسین عاطفی رئیس انجمن نمایش استان تهران در سالن کنفرانس تئاتر شهر برگزار شد.

قائم مقام دبیر یادواره طلوع خرداد در ابتدای این نشست با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال جدید به نام فرهنگ، تاکیداتی در حوزه فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری ایراد شده است که اداره کل فرهنگ اسلامی استان تهران در همین راستا برنامه‌های فرهنگی و هنری را برنامه‌ریزی کرده که یکی از آنها برگزاری یادواره طلوع خرداد است.

وی افزود: از جمله اهداف این یادواره پاسداشت قیام 15 خرداد با عنوان مبداء انقلاب و انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به جوانان است، این رویداد بعنوان مهمترین حرکت فرهنگی در حوزه انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

اسماعیلی با بیان اینکه مهمترین بخش این جشنواره بخش تئاتر خیابانی است، گفت: معتقدیم قیام 15 خرداد یک حرکت مردمی و خیابانی بوده است به همین دلیل در انتقال مفاهیم می‌تواند تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: در بخش تئاتر خیابانی پس از انتشار فراخوان، 50 اثر تجسمی و خوشنویسی، 300 اثر بخش ادبی، 1220 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که در نهایت پس از بازبینی و ارزیابی آثار در بخش تئاتر خیابانی  12 اثر، بخش تجسمی 120 اثر، ادبی 30 اثر به دومین یادواره طلوع خرداد راه پیدا کنند.

معاون سینمای و مدیرکل ارشاد استان تهران با اشاره به حضور وزیر کشور در رونمایی پوستر دومین یادواره طلوع خرداد گفت: افتتاحیه این یادواره به صورت رسمی در تاریخ 15 خرداد ماه همزمان با راهپیمایی 15 خرداد با اجرای نقالی و پرده‌خوانی صورت می‌گیرد.

اسماعیلی تصریح کرد: در مجموع این دوره از یادواره میزبان 48 اجرای تئاتر خیابانی خواهد بود، البته طی برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته 5 نمایش از 13 الی 18 خردادماه هر روز در مرقد امام خمینی اجرا خواهد شد.

در ادامه این نشست حسین عاطفی به رویکرد آموزشی اداره کل ارشاد استان تهران اشاره کرد و گفت: در این دوره از یادواره کارگاه‌های آموزشی جهت تقویت اصحاب تئاتر خیابانی با حضور فعالان این حوزه برگزار می‌شود.

وی افزود: به این ترتیب اساتیدی همچون فرین دخت زاهدی، شیرین بزرگمهر، رحمت امینی، حمید پورآذری و یاسر خاسق کارگاه خواهند داشت. همچنین نشست آسیب‌شناسی تئاتر خیابانی کشور در روزهای 17 ، 18 و 19 خردادماه با مشارکت خانه تئاتر، مدیران و دبیران جشنواره‌های تئاتر خیابانی برگزار خواهد شد.

در ادامه امیرحسین شفیعی دبیر اجرایی دومین یادواره طلوع خرداد اظهارداشت: ما قصد داریم با رویکرد آموزشی که دنبال می‌کنیم سطح علمی تئاتر خیابانی را افزایش دهیم، دغدغه شخصی من در تئاتر خیابانی موجب شده تا با همکاری ارشاد استان تهران ، دفتر پژوهش‌های تئاتر خیابانی بار دیگر ادامه فعالیت دهد، این قدم اول ماست وهیچ ادعایی نداریم اما قصد داریم در این حوزه قدم‌های مثبتی را برداریم.

وی افزود: تئاتر خیابانی در اجرا تا حدودی باید متوقف شود و پس از به روز شدن از لحاظ علمی به راه خود ادامه دهد.

در پایان این مراسم اعلام شد در اختتامیه دومین یادواره طلوع خرداد که با حضور وزیر ارشاد برگزار خواهد شد، سه رسانه برتر و فعال معرفی خواهند شد.

به گزارش فارس، پیش از این از سوی ستاد اجرایی دومین یادواره طلوع خرداد اعلام شده بود که مدیرانی ازجمله  حسین طاهری مدیرکل هنرهای نمایشی و ملانوروزی مدیرکل هنرهای تجسمی معاونت هنری وزارت ارشاد در این مراسم حضور پیدا خواهند کرد اما هیچ‌یک از این مدیران در این مراسم حضور پیدا نکردند. لازم به ذکر است برزین ضرغامی مدیرکل ارشاد استان نیز به دلیل مشغله فراوان در این نشست حاضر نشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها