امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۰:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86361
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی به همراه شهردار و معاونین منطقه 12 در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام جواد صادق‌زاده رئیس مرکز فعالیت‌های دینی به همراه شهردار و معاونین منطقه 12 در نشست‌های جداگانه با حجج اسلام سیدمهدی طباطبایی و سیدقاسم شجاعی با اشاره به نگاه فرهنگی درون سازمانی شهرداری تهران گفت: شهردار تهران در مراسم تجلیل از کارگران نمونه شهرداری اعلام کرد: با عنایت به نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب به نام سال اقتصاد و فرهنگ با تقدم مسائل فرهنگی، از اولویت‌های ما در 5 سال پیش‌رو، طرح‌ریزی برنامه فرهنگی منسجم برای خانواده 65 هزار نفری شهرداری است که چراغ راه ما در فعالیت‌های پیش‌رو است.

 

در ادامه حجت‌الاسلام سیدمهدی طباطبایی گفت: انقلاب ما انقلاب اسلامی بود و مردم از ما، دیانت می‌خواستند، در مورد مسائل فرهنگی باید بگویم امکان کار بیشتر، وجود دارد؛ با جدیت و عزم ملی و مدیریت جهادی که از خصیصه‌های شهردار تهران است می‌شود کار را به پیش برد.

این استاد علم اخلاق افزود: ‌هر چه فعالیت‌های فرهنگی، ساده‌تر و مردمی‌تر باشد، نتیجه‌بخش‌تر است. حتی در ساخت مساجد نیز از تشریفات زاید بپرهیزید که بر معنویت لطمه وارد می‌کند؛ ضمن اینکه با این کار، امکان ساختن مساجد بیشتری فراهم می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، در دیداری که با حجت‌الاسلام سیدقاسم شجاعی رئیس جامعه وعاظ انجام شد، حجت‌الاسلام صادق‌زاده ضمن تأکید بر اهمیت تبلیغ در اشاعه فرهنگی غنی شیعه گفت: نقش تبلیغ در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش بی‌بدیل است و این مبلغان هستند که پیام خدا را به مردم می‌رسانند، از این‌رو آشنایی با فن تبلیغ و ارتقای آن، در جهت نشر و ترویج فرهنگ اسلامی به خصوص معارف اهل‌بیت(ع) در جامعه مؤثر است.

در ادامه حجت‌الاسلام شجاعی با اشاره به مشکلات فراروی مبلغان گفت: مبلغ فقط کارش منبر است و در جایی دیگر مسئولیت ندارد، در حال حاضر قریب به 500 نفر مبلغ در شهر داریم که آن‌ها با دشواری‌های خاص وظیفه خطیر تبلیغ را به دوش می‌کشند، بنابراین همکاری بیش از پیش شهرداری تهران قطعاً می‌تواند در رفع مشکلات و ارتقاء جایگاه این سربازان امام زمان (عج) نقش به سزایی ایفا کند.

 

وی در پایان با ذکر مطلبی از شهردار تهران مبنی بر اینکه ما باید به در خانه‌های مردم رفته و رو در رو و نفر به نفر به هدایت آحاد جامعه بپردازیم، ادامه داد: امروز شهرداری وارد مسجد و هم حوزه‌های اجتماعی شده است، لذا چهره شهر تغییر کرده و آبرویی برای نظام جمهور اسلامی به شمار می‌رود، بنده این مطب را با اطلاع و بنابر سفرهای متعدد به کشورهای اروپایی و آمریکایی که برای خطابه رفته‌ام، عرض می‌کنم.

انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار