امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۴:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86376
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «تد کروز» سناتور آمریکایی کنگره آمریکا در گفت وگو با نشریه «جوئیش پالتیکال» به اظهار نظر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ «تد کروز» سناتور آمریکایی کنگره آمریکا در گفت وگو با نشریه «جوئیش پالتیکال» به اظهار نظر درباره برنامه هسته ای ایران پرداخت و بدون ارائه هیچ دلیل و مدرکی یکبار دیگر ادعاهای برخی مقامات آمریکایی را درباره ایران مطرح کرد و گفت:‌ به اعتقاد من ایران بزرگترین تهدید ملی در جهان برای آمریکا و اسرائیل به حساب می‌آیند.

با وجود اینکه ایران بارها اعلام کرده که هیچ نیتی برای دستیابی به تسلیحات هسته ای ندارد و تا حد امکان و بعضا فراتر از تعهدات نیز با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری داشته است، این سناتور جمهوریخواه آمریکایی در ادامه ادعاهای خود افزود:‌ من بر این باورم که ما باید در این رابطه که ایران هرگز اجازه دستیابی به قابلیت تسلیحاتی هسته‌ای نخواهد یافت، کاملا صریح و قاطع عمل کنیم و هر اقدامی را که مانع از این امر شود صورت دهیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود ضمن اعلام موضع مشترک با مقامات رژیم صهیونیستی از جمله «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر این رژیم گفت:‌ من با نتانیاهو هم عقیده هستم که توافق با ایران، توافقی بسیار بسیار بد است و در صورت تحقق آن،‌ اشتباهی تاریخی خواهد بود. ما باید فورا تحریم‌ها را افزایش دهیم و صراحتا نیز اعلام کنیم که تحریم‌ها تنها زمانی برداشته خواهد شد که ایران تمامی سانتریفیوژهای خود را منهدم کرده و تمام ذخایر اورانیوم غنی شده خود را تحویل دهد. در این توافق فعلی هیچ اشاره ای به این دو مورد نشده است.

اظهارات این سناتور آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران در شرایطی مطرح شده است که چندی پیش «گرث پورتر» در مقاله‌ای با اشاره به مستندات متقن و اظهارات مقامات غربی تأکید کرد که تاکنون ایران تمام همکاری‌های ممکن با نهادهای بین المللی و حتی غرب در خصوص برنامه هسته‌ای خود را داشته و این برنامه کاملا صلح آمیز بوده و سازمان‌های جاسوسی چون سیا و موساد هستند که برای تخریب برنامه هسته‌ای ایران تلاش کرده و مستندات ساختگی علیه این برنامه در آژانس بین المللی انرژی اتمی ارائه کرده‌اند.

تد کروز از جمله سناتورهای جمهوریخواه و جنگ طلب کنگره آمریکا است که پیش از این نیز بارها اظهاراتی را علیه ایران و برنامه هسته‌ای این کشور مطرح کرده بود و به عنوان یکی از اعضای فعال پروژه ایران هراسی در سنای آمریکا شناخته می‌شود.

وی پیشتر نیز در جلسه‌ای در سنای آمریکا مدعی شده بود:‌ در صورت دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، از تل‌آویو تا نیویورک و لس آنجلس در معرض خطر تهاجم هسته‌ای ایران قرار خواهند داشت که به کشتار صدها هزار بی‌گناه خواهد انجامید.

اما آیا این خود آمریکا نبوده که به عنوان اولین و تنها کشور استفاده کننده از بمب های هسته ای سال ها پیش جان هزاران هزار انسان بی گناه را در شرق آسیا به خطر انداخت؛ اتفاقی که ساکنان این منطقه با وجود گذشته دهه ها هنوز تاوان آن را می دهند و شاهد آثار و نتایج منفی آن هستند که با محیط زندگی شان عجین شده است.

«یوکیو آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز گذشته در آغاز نشست شورای حکام آژانس با تأکید بر همکاری ایران با این نهاد بین المللی گفت: تعامل ما با ایران به گسترش درک ما از فعالیت‌های هسته‌ای این کشور کمک کرده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها