امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86380
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «المنار»، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیر کل حزب الله لبنان طی سخنانی در مراسم جشنی که در مجتمع فرهنگی «المجتبی» (ع) برگزار شد، گفت: مقاومت رفتاری شرافتمندانه در همه ایستگاه‌ها داشته است...این حق ماست که بگوییم که «اگر مقاومت نبود، سازندگی هم در کشور وجود نمی‌داشت و اگر دفاع مقدس نمی‌بود، نمی‌توانستیم خطرها را دفع کنیم. خطرهایی که از هر سمت و سو می‌آمد تا دستاوردهایی که در لبنان تحقق یافته را نابود کنند.

وی انتخاب هر چه سریع‌تر رئیس جمهور آینده کشورش بر اساس چهارچوب‌های قانونی را خواستار شد و تاکید کرد که همه می‌دانند که توازن قدرت در لبنان اجازه نمی‌دهد که بدون توافق (جریان‌های سیاسی بر نامزدی)، رئیس جمهور انتخاب شود.

شیخ قاسم خواستار دوری گزیدن از بحث و جدل بر سر تصویب قانون سلسله حقوق و دستمزدها شد و بر لزوم تدوین قانونی عادلانه به منظور برگزاری انتخابات (پارلمانی) بر اساس اصل نسبیت تاکید کرد.

وی در پایان انتخابات را تنها راه بازسازی قدرت در کشورش خواند.

لبنان از یک هفته گذشته به علت ناکامی پارلمان در انتخاب سکاندار جدید کاخ بعبدا وارد خلأ سیاسی شده و نحوه فعالیت دولت در سابه نبود رئیس جمهور با چالش‌های گوناگونی روبرو شده است. ناظران سیاسی اصرار جریان 14 مارس بر کاندیداتوری «سمیر جعجع» رئیس حزب «نیروهای لبنانی» در جلسات انتخاب رئیس جمهور لبنان را عامل اصلی ورود کشور به خلأ‌ سیاسی قلمداد کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها