امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86381
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تین وبستر» مشاور نخست‌وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه که در راس هیأتی سیاسی به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تین وبستر» مشاور نخست‌وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه که در راس هیأتی سیاسی به کشورمان سفر کرده است با حسین  امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

مشاور نخست وزیر نیوزیلند در امور ایران و خاورمیانه با مهم خواندن نقش جمهوری اسلامی ایران در تحولات منطقه، بر اهمیت تقویت روندهای دموکراتیک و مهار تروریسم تاکید کرد.

وی با اشاره به تحولات سوریه، ضرورت تحقق راه‌حل سیاسی در این کشور و حمایت از ارسال کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه را مهم برشمرد و اظهار داشت: مردم سوریه طی چندسال بحران، در شرایط سختی به سر می‌برند و در شرایط پیچیده کنونی نیازمند کمک می‌باشند و لذا لازم است که سوریه برای خروج از بحران جاری تحت حمایت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی قرار گیرد.

معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان نیز با تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص تحولات منطقه اظهار داشت: منطقه در شرایط حساسی به سر می‌برد و جمهوری اسلامی ایران با دقت روندهای سیاسی جاری را رصد می‌کند. در این راستا به همه طرف‌های مختلف دخیل در تحولات جاری منطقه توصیه می‌کنیم که با واقع بینی و در چارچوب همکاری‌های مشترک کمک کنند که استقرار و ثبات به منطقه بازگردد.

حسین امیرعبداللهیان با اشاره به خطراتی که افراط گرایی و تروریسم برای منطقه و نظام بین‌الملل ایجاد کرده، افزود:اولویت کنونی در سوریه، مبارزه با تروریسم است. توقف ارسال سلاح و اعزام تروریست‌ها به این کشور، در پایان دادن به خشونت‌ها و تحقق راه‌حل سیاسی کمک کننده است. در این چارچوب وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران طرح چهار ماده‌ای را پیشنهاد داده است.

وی برگزاری انتخابات در سوریه در شرایط حساس کنونی این کشور را مهم توصیف کرد و آن را عامل مهمی در تقویت روند سیاسی این کشور برشمرد.

معاون وزیر خارجه کشورمان روند مذاکرات هسته‌ای با غرب را روندی دشوار ولی امیدوارانه توصیف کرد و اظهار داشت که با تداوم مذاکرات و افزایش اعتماد، طرفین می‌توانند به راه‌حل جامع و بلندمدتی دست یابند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها