امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86382
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز در مراسم تقدیر از نهادها و سازمان های همکار در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر دیروز در مراسم تقدیر از نهادها و سازمان های همکار در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در تالار رودکی برگزار شد؛ ضمن بیان این مطلب افزود: حجم فعالیت های برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور بسیار گسترده و عظیم است و می توان از آن به عنوان باشگاه فرهنگی یاد کرد.

وی گفت: این نمایشگاه در طول ده روز برگزاری خود میزبان هزاران نفر از بازدیدکنندگان و علاقه مندان به علم و دانایی است که علاوه بر آشنایی با آثار و کتاب های جدید فرصتی برای حضور در میزگردهای مختلف علمی می یابند.

جنتی ادامه داد: این دوره از نمایشگاه در حوزه دیجیتال فعالیت‌های مناسب و خوبی را داشت و در دیگر عرصه‌ها از جمله حوزه ترجمه فعالیت‌های قابل ستایشی از خود بر جا گذاشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سالن ترجمه این دوره از نمایشگاه کتاب بیش از 8 هزار عنوان کتاب ترجمه شده به سایر زبان های زنده دنیا وجود داشت و این اتفاق یکی از راه های اساسی برای صدور فرهنگ انقلاب در عرصه های جهانی است.

وی با اشاره به سلامت محیط نمایشگاه از لحاظ فرهنگی در این دوره از برگزاری نمایشگاه گفت: با توجه به تدابیری که اندیشیده شده بود محیط نمایشگاه کتاب از لحاظ نوع پوشش و حجاب بازدیدکنندگان مناسب بود و بسیاری از کسانی که دغدغه این موضوع را داشتند بر سلامتی محیط آن اذعان داشتند.

جنتی با اشاره به اینکه کار فرهنگی بهتر از سایر روشها عمل می‌کند، ‌افزود: بهتر است برخی روش های سنتی در برخوردها را کنار گذاریم و شیوه ای جدیدی با روش های فرهنگی را در پیش بگیریم.

وی گفت: باید بر غنای بیشتر این نمایشگاه بیفزاییم و و در واگذاری سهم بیشتری از تصدی گری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این رخداد بزرگ فرهنگی به بخش خصوصی از جمله ناشران و تمامی کسانی که علاقه مند در برگزاری این رویداد هستند؛ بکوشیم. 

* صالحی: نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای کار گروهی سازمان‌ها و نهادهاست

سید عباس صالحی در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های سازمان‌های همکار در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران گفت: حوزه فرهنگ به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود و کتاب نقطه اتصال تمامی حوزه‌های فرهنگی است. اگر اهل فرهنگ بخواهند نقطه تجمیعی برای خود پیدا کنند، این نقطه کانونی که تمامی اهالی فرهنگ را گرد هم می‌آورد، کتاب است.نمایشگاه کتاب تهران نقطه کانونی برای تمامی اهالی فرهنگ محسوب می‌شود و از این رو از جایگاهی ویژه ای در میان اهالی فرهنگ برخوردار است.

وی با تاکید بر همکاری نهادهای مختلف در برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه کتاب تهران گفت: نمایشگاه کتاب تهران صرفا کار یک معاونت فرهنگی نیست بلکه هم در داخل مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم در در خارج از این مجموعه نهادها و موسسات مختلف دست به دست هم می‌دهند تا این رویداد بزرگ فرهنگی با چنین شرایطی برگزار ‌شود. مجموعه‌هایی که ماه‌ها با تلاش شبانه روزی خود زمینه را برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران فراهم می‌کنند.

معاون امور فرهنگی با اشاره به کار دسته جمعی نهادها و سازمان‌ها برای هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: نمایشگاه کتاب تهران همچنین فرصتی برای انجام کار گروهی سازمان‌ها و نهادهاست و نشان می‌دهد که چگونه در صورت فراهم بودن فضا، نهادها و سازمان‌های مختلف می‌توانند در کنار یکدیگر به فعالیت بپردازند. این اتفاق فرهنگی در سال جاری میمون و مبارک بود و نهادها و سازمان‌ها نقش مهمی در این امر داشتند؛ چه مجموعه‌هایی مانند تشکل‌های نشر که در امر کتاب فعالیت می‌کنند و چه سازمان‌ها و نهادهایی که چندان در ارتباط با کتاب نیستند اما نقش مهمی در برگزاری نمایشگاه داشتند.

صالحی در پایان با اشاره به جایگاه نمایشگاه کتاب تهران و لزوم تلاش برای بهبود آن گفت: نمایشگاه کتاب با آنچه باید باشد فاصله دارد اما مهم این است که جایگاه خود را بدانیم و به سوی پیشرفت و تکامل آن قدم برداریم. از تمامی کسانی که در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران تلاش کردند خصوصا از حمایت‌های آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که اگر حمایت‌های وی نبود، نمایشگاه با چنین شرایطی مهیا نمی‌شد، تشکر فراوان دارم.

در پایان این مراسم جمعی از دست اندرکاران برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جمله سازمان ها و نهادهای همکار در این رخداد بزرگ فرهنگی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.

در این مراسم سید عباس صالحی معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد،‌ علی مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد اسلامی، بابک دربیکی مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجتبی سلطانی مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان و جمعی از مدیران و دست اندرکاران بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشتند.

مراسم تقدیر از نهادهای همکار نمایشگاه کتاب هر سال با حضور رسانه‌ها برگزار می‌شد اما امسال برای اولین بار در این برنامه‌ها رسانه‌ها با عدم دعوت مواجه شده و غایب بودند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها