امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86386
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 21
«ولید سکریه»، نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در ...

«ولید سکریه»، نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون «وفاداری به مقاومت» در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در حاشیه دومین نشست دوستان سوریه در تهران گفت: در سوریه یک جنگ بین‌المللی در جریان است نه یک بحران داخلی. آمریکا، ناتو و کشورهای عربی متحد آمریکا وارد امور داخلی سوریه شدند تا حکومت این کشور را سرنگون و این کشور را وارد محور متحدان آمریکا و اسرائیل در منطقه کنند و هژمونی آمریکایی، صهیونیستی را در منطقه اعمال کنند تا از این طریق ایران و مقاومت را منزوی کنند. در مقابل محور مقاومت و روسیه اقدام به مقابله کردند.

سکریه با اشاره به اینکه آنچه در سوریه روی می‌دهد جنگی است که آینده خاورمیانه را تعیین می‌کند، ابراز داشت که علاوه بر خاورمیانه بحران سوریه بر نظام جهانی و تقابل میان آمریکا و روسیه در خاورمیانه و مدیترانه هم تاثیر دارد.

این نماینده پارلمان لبنان با اشاره به اینکه حامیان تروریست‌ها تلاش دارند تا این بحران ادامه یابد و حالا تروریست‌ها هم با یکدیگر درگیر شده‌اند، ابراز داشت که انتخابات سوریه سدی در مقابل همه تلاش‌هاست چرا که غربی‌ها و دوستانشان در منطقه مدعی بودند که جنگ در سوریه جنگ مردم علیه نظام است ولی این انتخابات نشان خواهد داد که اکثریت مردم سوریه در کنار نظام حاکم هستند و علیه تروریسم و گروهک‌های مورد حمایت آنها؛ از این رو انتخابات دارای اهمیت بالایی است چون موضع مردم سوریه را نشان می‌دهد که طرفدار چه کسی هستند و چه آینده‌ای را برای خود در نظر دارند.

ولید سکریه در ادامه افزود: آمریکا مدعی دموکراسی است ولی جز انتخابات چه روشی برای بیان نظر و اعمال درخواست مردم سوریه وجود دارد. چرا آمریکا با آن مقابله می‌کند چون می‌دانند بیشتر مردم سوریه در کنار دولت دمشق علیه طرح آمریکا هستند.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به مسائل داخلی لبنان پرداخت و با اشاره به اینکه رئیس‌جمهور به اساس قانون اساسی لبنان توسط پارلمان انتخابات تامین می‌شود، تصریح کرد: گروه‌های لبنانی مجبور هستند برای پایان مشکل به یک رئیس‌جمهور توافقی برسند والا دو نامزد در میان است که توافقی درباره آنها وجود ندارد.

این نماینده پارلمان لبنان با اشاره به اینکه میشل عون منتظر توافق است تا نامزدی خود را اعلام کند، گفت: همچنان مذاکرات ادامه داد و منتظر نتیجه هستیم. اگر توافق نشود رئیس جمهور نداریم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی پیش‌رو در لبنان در سپتامبر تصریح کرد که طرف‌های سیاسی منتظر انتخابات پارلمان هستند و جریان 14 مارس به عنوان متحد آمریکا می‌خواهد انتخابات بر اساس قانون کنونی برگزار شود تا بتواند بار دیگر اکثریت را به دست آورد تا بتواند نقش اصلی را داشته باشد و تلاش می‌کند تا قانون انتخابات تغییر نکند که این مسئله تعیین کننده روند انتخاباتی رئیس جمهور جدید خواهد بود.

وی گفت: من بر این باورم که تداخل بین انتخابات رئیس‌جمهور و برگزاری انتخابات باعث ایجاد مشکل در روند انتخابات رئیس‌جمهور شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار