امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86387
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بر اساس اعلام کانون وکلای تگزاس، یکی از وکلای منطقه مک‌آلن ایالت تگزاس که در حال گذراندن دوران محکومیت در زندان ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، بر اساس اعلام کانون وکلای تگزاس، یکی از وکلای منطقه مک‌آلن ایالت تگزاس که در حال گذراندن دوران محکومیت در زندان فدرال، به اتهام پول‌شویی است، از حق انجام وکالت محروم شده است.

بر اساس این گزارش، محرومیت نجمه وحید دستجردی، 34 ساله، معروف به نجمه لاهیجی، پس از آن اتفاق افتاده است که وی در ماه ژانویه در اتهامی مبنی بر تبانی برای کلاهبرداری در زمینه خدمات بهداشتی و تبانی برای نقض یک تحریم تجاری علیه ایران مقصر شناخته شد. در زمان برگزاری دادگاه، وی به یک سال حبس محکوم شد.

به گزارش سایت د مانیتور، حسین لاهیجی همسر 50 ساله وی که جراح قلب است نیز در اتهاماتی مشابه مجرم شناخته شد و دوران محکومیت مشابهی را می‌گذراند.

مقامات قضایی آمریکا در سال 2013 ادعا کردند که این دو نفر ادعاهای اشتباهی در مورد خدماتی که ارائه نشده بود به برنامه‌های خدمات بهداشتی تحت حمایت مالی دولت آمریکا ارائه داده‌اند و مبالغی را که دریافت کرده‌اند به ایران انتقال داده‌اند.

بر اساس اعلام کانون وکلای تگزاس، هیئت انضباطی فرجام‌خواهی با بررسی مورد نجمه لاهیجی که آن را اقدام به یک جرم بین‌المللی قلمداد کرده است، در ماه می به محرومیت دائمی وی از انجام وکالت حکم داده است.

علاوه بر اتهامات مطرح شده علیه این زوج در تگزاس، در تابستان گذشته، آنها در مورد ادعای کلاهبرداری و پولشویی در اورگان مقصر شناخته شدند. آنها در ماه نوامبر به 12 ماه زندان از سوی یک قاضی فدرال محکوم شدند.

لاهیجی‌ها در این پرونده برای دریافت اعتبارات مالیاتی برای انجام کمک‌های خیریه به یک بنیاد کودک در اورگان و ارسال این مبالغ به ایران مجرم شناخته شدند.

بر اساس مدارک ادعایی دادگاه، مبالغ انتقال داده شده برای خرید ساختمانی در تهران برای خواهر حسین لاهیجی و سپرده‌گذاری در یک حساب بانکی در ایران مورد استفاده قرار گرفته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها