امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۵:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86389
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۲۲
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش «امام خمینی احیاگر هویت زن ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌الهام امین‌زاده معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش «امام خمینی احیاگر هویت زن مسلمان» به بررسی حقوق سیاسی و اقتصادی زن از دیدگاه امام پرداخت و اظهار داشت: امام(ره) از چهره‌های بی‌نظیری بودند که تحولاتی را در عرصه جهان اسلام و حقوق مردم ایجاد کردند.

امین‌زاده بزرگداشت سالگرد ارتحال امام را برای مردم ایران یک امر اعتقادی، عاطفی و ایمانی توصیف کرد و گفت: ما در این ایام با یادآوری خدمات امام به جهان اسلام خود را تسکین می‌دهیم.

معاون حقوقی رئیس جمهور  با تاکید بر اینکه امام با وجود تمام تهدیداتی که علیه ایشان وجود داشت از یک آرامش خاصی برخوردار بودند افزود: امام در هیچ یک از نظراتی که اعلام می‌کردند هیچ گاه هراسی نداشتند.

وی تصریح کرد: امام با قاطعیت از حقوق واقعی زن مسلمان دفاع کرد و این تفکر متعالی، ویژگی‌بارز فردی‌،اجتماعی، سیاسی، اخلاقی، اقتصادی، علمی و عاطفی زن مسلمان را برجسته و به جهان امروز معرفی کرد.

امین‌زاده با بیان اینکه راه سومی که امام به ما معرفی کرد در آن افراط و تفریط دیده نمی‌شود گفت: امام (ره)، حضرت زهرا را یک زن کامل می‌دیدند و از این رو تاکید داشتند که جامعه باید به جایگاه زن توجه کند.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به جلد ششم صحیفه که به بررسی جایگاه زن مسلمان پرداخته است، خاطرنشان کرد: این مباحث به کسانی که در خصوص عدم تبیین قوانین اسلام درباره زن تردید دارند، کمک می‌کند.

وی با اشاره به نظرات حضرت امام درباره نقش زنان در ساخت نظام اسلامی و قبل و پس از این دوره ادامه داد: در زمینه حقوق سیاسی زنان نیز، امام معتقد است ما می‌خواهیم یک حکومت الهی را موافق حکم خدا و میل مردم برقرار کنیم و در این زمینه بین زن و مرد نیز تفاوتی وجود ندارد.

امین‌زاده با تاکید بر اینکه امام معتقد بودند زنان نیز مانند مردان حق دخالت در سرنوشت خود را دارند و از حقوق مساوی سیاسی برخوردار هستند یادآور شد: امام می‌فرمود زن باید در کنار به ساخت وتعالی جامعه بپردازد و بر همین مبنا اعتقاد داشتند که اسلام نه تنها با آزادی زن موافق است بلکه پایه‌گذار آن نیز است.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور با اشاره به بخش دیگری از اعتقاد امام در مورد زنان گفت: امام فرمودند که اسلام زن‌ها را از جاهلیت نجات داد و آنقدر که اسلام به زنان خدمت کرده است به مرد خدمت نکرده است لذا این صحبت امام کاملا بر خلاف آن چیزی است که در غرب علیه اسلام مطرح می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امام تاکید داشتند که زن می‌تواند در ساختمان حکومت اسلامی مسئولیت‌هایی را به عهده بگیرد و این صحبت حضرت امام در واقع خط بطلانی بر اندیشه‌های مغایر در این زمینه است.

امین‌زاده در خصوص حقوق فرهنگی زنان از نگاه امام (ره) تصریح کرد: امام نقش زنان را در جامعه و خانواده سرنوشت ساز می‌دانستند از این رو ما نیز در جامعه اسلامی خود با درس گرفتن از حضرت امام محدودیت‌ها برای زن را نمی‌پذیریم.

معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان از پیشنهادی در مورد زنان به دبیر کل سازمان همکاری‌های اسلامی خبر داد و گفت: ما به دبیر کل این سازمان پیشنهاد کرده‌ایم که یکی از معاونین خود را از بانوان مسلمان انتخاب کند تا فضای حضور برای زنان فراهم شود و همچنان منتظر این اقدام هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها