امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86417
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۱۵
تعداد بازدید: 98
احمد السیوفی کارشناس سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) ...

احمد السیوفی کارشناس سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) شخصیتی مردمی بود و علاقه داشت در میان مردم باشد، گفت: امام خمینی (ره)

علاقه داشت با مردم باشد تا مشکلات آنها را لمس کند و درک کند از چه چیزی رنج می‌برند.

السیوفی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های بارز امام خمینی (ره) موضع واضحش در قبال رژیم دیکتاتوری شاه بود، تصریح کرد که امام خمینی (ره) نه تنها مقابل شاه بلکه در مقابل دیگر دیکتاتورها نیز موضع گیری داشتند.

وی با بیان اینکه از نظر خداوند انسان موجودی آزاد است که باید به خاطر انسان بودنش مورد کرامت قرار گیرد، اظهار داشت که امام خمینی (ره) این مفهوم را درک کرده بود به همین دلیل رفتاری داشت تا این انسانیت را میان مردم نشر دهد.

این کارشناس با اشاره به اینکه تفکر امام خمینی (ره) در شرایط کنونی منطقه می‌تواند نقش مهمی در پایان اختلافات مذهبی داشته باشد، گفت: اجازه بدهید خاطره‌ای دراین باره از امام خمینی (ره) برایتان بگویم.زمانی که انقلاب اسلامی ایران تازه پیروز شده بود به عنوان یک شخصیت مصری توانستم برای مدت کوتاهی اجازه ملاقات با ایشان را پیدا کنم و زمانی که متوجه شد فردی مصری هستم که می‌خواهد با او دیدار کند اجازه این دیدار را داد و درباره چند مسئله با من صحبت کرد.اولین چیزی که ایشان مطرح کردند این بود که استکبار جهانی امروز تلاش می‌کند تا میان شیعه و سنی اختلاف بیاندازد.

السیوفی افزود: در آن زمان مانند حالا بحث اختلاف میان شیعه و سنی مطرح نبود ولی ایشان به این مطلب توجه ویژه داشتند ولی ایشان این مسئله را درک کرده بود که استکبار چه چیزی را دنبال خواهد کرد و با همین حربه قصد شکاف در میان صفوف مسلمانان را دارد.

این کارشناس با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) راه وحدت را بهترین مسیر می‌دانست، ابراز داشت که امام خمینی (ره) از لحظه اول به مسئله وحدت مسلمانان توجه ویژه داشت و او اولین کسی بود که پیام وحدت را مطرح کرد و من خودم شاهد بودم در ابتدای انقلاب برای اولین بار حجاج ایرانی بودند که شعار «اتحدوا...اتحدوا مسلمین» را سر می دادند.

وی پیام امام برای همه مسلمانان جهان را وحدت دانست و گفت: امام خمینی (ره) اهمیت وحدت را می‌دانست و درک کرده بود که شکاف مذهبی برای مسلمانان چه خطر بزرگی است.

انتهای پیام/

 

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها