امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 20
۲۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86435
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
«احمد علی نیازی» استاد دانشگاه در کابل در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افکار و راهبردهای ...

«احمد علی نیازی» استاد دانشگاه در کابل در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افکار و راهبردهای دقیق امام خمینی(ره) در جهت مبارزه با استعمار اظهار داشت: امام خمینی(ره) مبارزه مؤثر با مظاهر و منافع استعماری غرب را نیازمند بررسی عمیق و شناخت دقیق از اهداف و استراتژی‎های غرب می‎دانست.

وی افزود: امام خمینی(ره) همواره تأکید داشت که غرب تنها در پی سلطه سیاسی نیست؛ بلکه استعمار غربی ابعاد و جنبه‎های مختلفی دارد و کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا، به دنبال توسعه و گسترش سلطه خویش بر تمام زوایای زندگی مسلمانان است.

** غرب در پی ایجاد روحیه دنیاطلبی و گسترش فساد در دنیای اسلام

نیازی افزود: امام خمینی(ره) از استراتژی‎های غربی شناخت دقیقی داشت و همواره تأکید می‎کرد که غرب در جهت تضعیف دنیای اسلام و تقلیل انگیزه پویش و پیشرفت‎ در بین مسلمان، می‎خواهد آنان را در ورطه لذت‎طلبی مفرط افکند و از مسیر معنویت و تعالی‎طلبی روحی منحرف ساخته و از بام بلندپروازی به زمین ضعف و ذلت‎‎پذیری اندازد.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از استراتژی‎های غربی که امام خمینی(ره) مسلمان جهان را متوجه آن ساخت این بود که غرب به دنبال آن است که مسلمانان نسبت به سنت‌ها و داشته‎های دینی خود بیگانه و بدبین شوند تا آماده پذیرش هرگونه افکار القاءشده از سوی غربی‎ها گردند.

این تحلیلگر افغان خاطر نشان ساخت: گذشت زمان می‌تواند شاهد خوب و شایسته‎ای بر دقت نظریات امام خمینی(ره) باشد؛ چنانچه امروزه می‎بینیم که دنیای غرب، اعتقادات و مطلوبیات خود را به عنوان مظاهر مدرنیته و تبلور تجربه‎های موفق بشری به خورد مسلمان جهان می‎دهند و اعتقادات اسلامی را به عنوان مسائل دست و پاگیر و عامل عقب‎ماندگی معرفی می‎کنند.

** بمباران تبلیغاتی غرب در راستای اسلام‌هراسی 

نیازی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همواره تأکید داشت که دنیای غرب در صدد بدنام کردن اسلام و معرفی غلط آن به جهان است، افزود: آنچه از زمان امام خمینی(ره) تاکنون اتفاق افتاده نشانگر نبوغ و نگرش دقیق امام راحل(ره) و متانت منطقی وی است.

وی افزود: روح روشنگری نظریات امام خمینی(ره) در روزگار ما، بارزتر و آشکارتر شده و به عنوان نمونه مطابق اظهارات امام(ره) می‎بینیم که امروزه غرب با بمباران بی‎امان تبلیغاتی خود در پی القاء این اندیشه است که اسلام، یگانه تهدید برای دنیای مدرن است.

به گفته نیازی، غرب هرگونه وقایع وحشت‎آور و تولید ترس از جانب گروه‎های شرارت‎پیشه و افراطی- که در مواردی خود، آنان را جهت دست‌یابی به منافع و اهداف خود آموزش داده است- را به پای اسلام می‎نویسند و می‎گوید تنها دینی که ظرفیت آفرینش اندیشه‎های افراطی دارد، اسلام است و این دین تهدید واقعی و جدی برای دنیای مدرن است.

به گفته این استاد دانشگاه، منظور کشورهای غربی از کاربرد مفهوم «دنیای مدرن»، همان منافع و مطالبات کشورهای غربی است و نه بیشتر از آن.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار