امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86436
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس لیلی بروجردی رئیس کمیته بانوان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش امام ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس لیلی بروجردی رئیس کمیته بانوان و جوانان مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش امام خمینی احیاگر هویت زن مسلمان که صبح امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد گفت: این همایش در صدد است تا دو موضوع نگاه امام خمینی به زنان و مسئله زنان را بررسی کند که باید اینجا از خود بپرسیم هویت زن مسلمان در قبل و بعد از انقلاب چه تغییری کرده است و امام چه نقشی را در این امر داشته است؟

بروجردی با بیان اینکه نگاه امام خمینی هویت ویژه‌ای را به زن مسلمان بخشید اظهار داشت: اگر وضعیت زن مسلمان قبل و بعد از انقلاب را مقایسه کنیم خواهیم دید که وضعیت زنان پس از پیروزی انقلاب بهتر شده است و نگاه امام به عنوان یک تئوریسین تاثیر ویژه‌ای در این امر داشته است.

نوه امام خمینی با بیان اینکه این تئوری امام خمینی تاثیرات بسیاری بر موضوع انسان‌محوری و اومانیسم داشت تصریح کرد: پس از آنکه امام خمینی به عنوان یک تئوریسین در صدد برآمدند تا به اجرای قوانین احکام اسلامی در حکومت بپردازند بسیاری از تحلیل‌گران و جامعه‌شناسان در صدد بودند تا بتوانند عدم تعادلی را در اندیشه امام خمینی پیدا کنند اما موفق به این امر نشدند.

بروجردی با بیان اینکه مرکز ثقل تئوری امام خمینی توحید است اظهار داشت: به تعبیر امام خمینی اگر انسانی موجود باشد تمام موضوعات در ذیل آن تعریف می‌شود چرا که در اینجا امام نه به عنوان شخص امام بلکه به عنوان مترجم و مبین احکام اسلامی قرار دارد.

وی در پایان با بیان اینکه زن مسلمان پس از انقلاب اسلامی استقلال، خودباوری و شجاعت یافت تصریح کرد: اگر هویت زنان مسلمان را پس از انقلاب اسلامی بررسی کنیم خواهیم دید که باور آنها به توحید موجب نقش‌آفرینی آنان در ابعاد مختلف شد که نگاه امام به این امر تاثیر ویژه‌ای در آن داشت.

*حضور زنان در انقلاب اسلامی لبیک به ندای دین بود

پروانه مافی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد امام خمینی نیز در این همایش به نفش زنان در انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: اگر زن‌های انسان‌ساز را از ملت‌ها بگیرند ملت‌ها به شکست دچار می‌شوند چرا که جایگاه و وظیفه انسان‌سازی و ساخت بهتر جامعه برعهده زنان است.

وی با بیان اینکه حضور زنان در انقلاب اسلامی با هدایت یک فقیه انجام شد تصریح کرد: حضور زنان در انقلاب اسلامی لبیک به ندای دین بود که به همین جهت در جهان اسلام گسترش یافت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها