امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۶:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86437
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه هاشمی در همایش «امام خمینی احیاگر زن مسلمان» که صبح امروز سه‌شنبه در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فاطمه هاشمی در همایش «امام خمینی احیاگر زن مسلمان» که صبح امروز سه‌شنبه در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد با بیان اینکه امام باور و اعتماد به نفس را در زنان مسلمان ایجاد کردند اظهار داشت:ایشان از طریق فراهم کردن امکانات این زمینه را ایجاد کردند. چرا که زنان متدین به خاطر حفظ ارز‌ش‌های اسلامی برای حضور خود در جامعه  دچار مشکل بودند.

هاشمی با اشاره به تغییر دیدگاه در متدینین درباره حضور زنان تصریح کرد: برخی از افراد در باره فعالیت زنان در جامعه نگاه خاصی داشتند اما حرکت امام موجب تغییر این دیدگاه شد. هر چند امام فرمود من از مرتجعین بیشترین رنج را می‌برم.

وی ادامه داد: ما امروز متوجه می‌شویم که چه اقدامات برزگی از سوی حضرت امام درباره زنان صورت گرفته است اما این شیب اقدامات که از زمان حضرت امام آغاز شد و تند هم بود، بعدها کمتر شد.

هاشمی در پایان گفت: ما از مسئولین می‌خواهیم شیب اقدامات در زمینه بحث زنان دوباره تند شود تا شاهد مشکلات در این حوزه نباشیم.
هاشمی با اشاره به تأکید انقلاب اسلامی در مبارزه با ظلم گفت: سخنان امام(ره) و فعالیت‌های آنان به دنیا نشان داد که مبارزه با ظلم می‌تواند محقق شود و با دیکتاتورها مقابله کند.
وی ادامه داد: حرکت امام خمینی(ره) موجب شد تا قوانین اسلامی به درستی به جهان معرفی شود و بتوانیم سنت‌ها را جدا کنیم، نه آنکه اجازه دهیم مسائل اسلام به نحو دیگری مطرح شود.
هاشمی با اشاره به اقدامات گروه‌هایی مانند طالبان اظهار داشت: تعبیر امام(ره) از زنان به ما آموخت که باید از تعابیر اسلامی به درستی استفاده شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها