امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۲۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86439
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروین داداندیش دبیر کمیته زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پروین داداندیش دبیر کمیته زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در همایش «امام خمینی احیاگر زن مسلمان» که صبح امروز در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد اظهار داشت: امام به خوبی توانستند ایدئولوژی اسلام را به عنوان آلترناتیو نسبت به حکومت‌های دیکتاتور زمان ارائه کنند و از حمایت مردم هم برخوردار شوند.

داداندیش با بیان اینکه در دوره دو قطبی بودن جهان نظام‌هایی جهانی یکی از متحدان خود را با این انقلاب از دست داد یادآور شد: آنها شیوه‌های مختلفی را برای اینکه اندیشه‌های امام در جهان جاری نشود به کار گرفتند.

دبیر کمیته زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام به راه‌اندازی جنگ 8 ساله، برجسته سازی شکاف بین شیعه وسنی، دامن زدن به پروژه ایران هراسی،‌تحریم، تهاجم فرهنگی و تهدید نظامی اشاره کرد.

وی با اشاره به سه موج بیداری اسلامی به تاثیرات انقلاب اسلامی در تولد موج سوم این بیداری پرداخت و گفت: اندیشه امام بر موج سوم بیداری اسلامی موجب تقویت گفتمان هویت اسلامی در مقابل سایر گفتمان ها شد و جریان‌های اسلامگرا اعتماد به نفس را ایجاد کرد.

وی ادامه داد: رویکرد استقلال‌طلبی و دوری از سلطه شرق و غرب با تاکید بر نقش مردم از دیگر تاثیرات انقلاب اسلامی بر موج بیداری اسلامی بود که این ویژگی‌های الگوی اسلامی با اسلامی بودن، استقلال‌طلبی و هم‌خوانی با دموکراسی همراه است.

داداندیش با اشاره به موج سوم بیداری اسلامی گفت: اگر به محتوای جنبش نگاه کنیم خواهیم دید که این جنبش ها برای رسیدن به ساز و کارهای دموکراتیک مطرح شده است که این امر در گفتمان اسلامی وجود دارد.

دبیر کمیته زنان و جوانان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح تحول بیداری اسلامی از کشور تونس تا کشورهای خاورمیانه تصریح کرد: حضور زنان در جنبش های بیداری اسلامی به دلیل مطالبه آزادی و کرامت بود که این امر به خوبی از الگوی موفق زنانمان در انقلاب اسلامی گرفته شد بنابراین باید بگوییم در جنبش‌های بیداری اسلامی ملت‌های مسلمان به خوبی پیام رهبر انقلاب را شنیدند و با درس گرفتن از آن به نقش‌آفرینی پرداختند.
انتهای پیام/
   
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها