امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86442
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) اظهار کرد: اگر با دیده انصاف نگاه کنیم انقلاب اسلامی در نوع خود کم‌نظیر یا بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه مرحله جدی انقلاب از 12 بهمن آغاز شد و ظرف 10 روز همه چیز به اتمام رسید گفت: در این ایام باید در کنار مدح و تمجید صفات برجسته امام، درباره عوامل این پیروزی بی‌نظیر و کم‌نظیر فکر کرد.

این مرجع تقلید با اشاره به سه عامل این پیروزی تصریح کرد: عامل نخست وحدت رهبری بود و در این انقلاب همه زیر یک پرچم جمع شدند در حالی که در انقلاب‌هایی که در کشورهای دیگری واقع شده است به دلیل اینکه وحدت رهبری نداشته هنوز با مشکل مواجه هستند.

وی عامل دوم را قاطعیت امام دانست و گفت: امام هیئت مشورتی قوی متشکل از امثال مرحوم مطهری‌ها و بهشتی‌ها داشت ولی تصمیمی که می‌گرفت قاطع بود؛ ایشان گفت شاه برود هرچه گفتند که می‌خواهد اختیارات خودش را به شما بدهد و برخی مسائل را کنار بگذارد ولی ایشان فرمود که شاه باید برود و این کار انجام شد.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: ایشان گفت جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیشتر و برخی برای پسند دنیا جمهوری دموکراتیک را مطرح کردند ولی ایشان بر سخن خود باقی ماند. تزلزل موجب پیشرفت نمی‌شود و انسان باید مطالعه و مشورت کرده و وقتی تصمیم گرفت قاطعانه ایستادگی کند.

وی عامل سوم را بهره‌مندی امام خمینی از نیروی مذهب عنوان کرد و یادآور شد: امام راحل اساس را بر مذهب گذاشت و برای اسلام و برنامه‌های اسلامی دل می‌سوزاند؛ وقتی آن مرد نادان به قرآن اهانت کرد و آیات شیطانی را نوشت ایشان رای خود را صادر کرد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به حکم قاطع ایشان در برابر اهانت به قرآن تاکید کرد: ایشان برای فروع و اصول اسلام دلسوزی می‌کرد و پایه همه مسائل را اعتقادات اسلامی قرار داد.

وی با اشاره به اینکه در سایه مسائل اعتقادی ایران هشت سال در برابر دشمنان ایستادگی کرد گفت: امروز هم باید زیر یک پرچم جمع شویم تا بتوانیم که این کشور را در دنیا حفظ کنیم؛ باید در برابر دشمنان قاطع باشیم تا خیال نکنند در برابر آنها تسلیم می‌شویم و باید هرچه بیشتر پایه‌های اسلام را تقویت کنیم.

آیت‌الله مکارم شیرازی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در منطقه و نقش مهم ما در عرصه بین‌الملل یادآور شد: امروز در تمام دنیا یکی از دل مشغولی‌های ایشان ایران است در حالی که در گذشته ما یک ملت ضعیف دست نشانده در برابر آمریکا بودیم.

وی تصریح کرد: باید سعی کنیم اصول قیام امام را حفظ کرده، زیر یک پرچم اتحاد کرده و با حفظ قاطعیت در برابر دشمن پایه‌های مذهب را تقویت کنیم.

این مرجع تقلید اظهار کرد: شبکه‌های ضد انقلاب شروع به فحاشی و بدگویی کرده‌اند ولی این بدگویی‌ها به جایی نرسیده و فقط خودشان را رسوا می‌کنند.

انتهای پیام/2258/ط40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها