امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۳:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86446
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
«محمد اکبری» عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت ملی افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افکار ...

«محمد اکبری» عضو پارلمان و رهبر حزب وحدت ملی افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افکار و اقدامات اثربخش امام خمینی(ره) اظهار داشت: هدف امام خمینی(ره) محدود به نجات کشور و یا پیروان مذهب خاصی نبوده بلکه وی در صدد احیای عظمت اسلام و عزت مسلمانان در جهان بود.

وی افزود: اندیشه‎های آگاهی‎بخش امام خمینی(ره)  به تمام مسلمانان جهان توجه داشته و این گونه نبوده که این افکار در محدوده مرزهای جغرافیایی خاصی محدود و متوقف بماند، بلکه در گستره گیتی پیچید و به عنوان بنیانی برای بیداری و هوشیاری در دنیای اسلام قرار گرفت.

** اثربخشی افکار امام خمینی(ره) فرای مکان و عصر 

اکبری تأکید کرد: افکار امام خمینی(ره) که بر اساس تلاش در راه رهایی و رستگاری مسلمانان شکل گرفته بود همان گونه که مخاطب محدود نداشت، افق اثرگذاری آن نیز گسترده و وسیع بود.

این کارشناس سیاسی افغان: تصریح کرد: اثربخشی افکار امام خمینی(ره) به زمان زندگی و عصر و عهد رهبری وی محدود نماند، بلکه امروزه نیز آثار ارزشمند این گونه افکار را در بین مسلمانان به وضوح می‎توان مشاهده کرد.

** اتحاد و انسجام مسلمانان رمز شکست هیمنه و هژمونی استعمار

اکبری خاطرنشان کرد: غرب با استفاده از بمباران بی‎امان تبلیغاتی، این ذهنیت را پدید آورده بود که راهی جز تسلیم و تن دادن به پذیرش هیمنه و هژمونی استعمار و استکبار جهانی وجود ندارد.

به گفته این رهبر جهادی افغانستان، این ذهنیت تا آنجا رشد کرده بود که به تولید مفهوم «کشورهای پیرامون» و «کشورهای مرکز» انجامید.

این کارشناس مسائل سیاسی افغان افزود: «کشورهای پیرامون» به کشورهایی گفته می‎شد که سرنوشت سلطه‎پذیری را جزو تقدیر تغییر ناپذیر خود می‎دانستند و حتی بر این باور بودند که نفع و نجات آنان در گرو گردن گذاری به خواست‎های کشورهای استعمارگر می‎باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: در چنین زمانی که این ذهنیت بر جهان حاکم بود و فضای فرمان‎پذیری از غرب و استقبال، اجابت و اجرای افکار تولید شده در آن رو به گسترش بود، امام خمینی(ره) افق امید تازه‎ای گشود و بارقه‌هایی از بیداری ایجاد کرد و از امکان استقلال و ایستادگی در برابر سلطه و سیطره استکبار جهانی سخن گفت.

اکبری افزود: امام خمینی(ره) ندا داد که اگر ملت‎های مسلمان جهان منسجم و متحد شوند و با الهام از آموزه‎های دینی، با اتکا به خدا و با اتکا به توانایی خود هوشیارانه و هدف‎مندانه گام بردارند آنگاه راه رهایی از اسارت استعمار و سلطه سیاسی غربی‎ها هموار خواهد شد و عهد عزت مسلمان فرا می‌رسد.

** تداوم راه و مسیر امام خمینی(ره) با رهبری آیت الله خامنه‎ای

اکبری در پایان اظهار داشت: خطوط اصلی اندیشه‎های امام خمینی(ره) همانند حمایت از مردم مظلوم فلسطین، دوری از فاصله‎های فرقه‎ای و تأکید بر بیداری مسلمانان جهان با رهبری خلف صالح وی حضرت آیت الله خامنه‎ای(مدظله العالی) به خوبی تعقیب شده است.

این عضو پارلمان افغانستان تأکید کرد: این تکلیف مسلمانان جهان است که با پیگیری و پشتیبانی از افکار امام خمینی (ره) به عزت، استقلال و آبرومندی کشورهای اسلامی فکر کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار