امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86453
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در میزگردی که به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در دفتر ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، در میزگردی که به مناسبت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) در دفتر خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه برگزار شد، صاحب‌نظران و کارشناسان سیاسی و دینی تاجیک، امام خمینی (ره) را مظهر عزت و عظمت انقلاب اسلامی و الهام‌بخش نهضت‌های آزادی‌خواهی قرن معاصر دانسته و تأکید کردند که قدرت‌های جهانی و به خصوص آمریکا از آنکه بیشتر کشورها به ایران اسلامی به عنوان الگو استقلال و توسعه ملی نگاه می‌کنند، نگران هستند.

«اسلام‌الدین فیض‌علی» عضو ریاست عالی حزب نهضت اسلامی تاجیکستان و دانشمند اسلامی، «غفار میرزایف» پژوهشگر ارشد انستیتوی فلسفه، سیاست و حقوق آکادمی علوم تاجیکستان، «محمدسلام مخشول‌اف» کارمند آکادمی علوم تاجیکستان و محقق مسائل فرهنگی، «ذوالفقار اسماعیلیان» روزنامه‌نگار و کارشناس سیاسی، «صالح‌ یوسف‌اف» روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی و «نعمت نعمت‌زاده» تحلیلگر سیاسی و رئیس انجمن ملی مترجمین تاجیکستان شرکت کردند.
صالح‌ یوسف‌اف، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی با اشاره به وضعیت تولید دانش و فناوری‌های معاصر در جهان اسلام به نقش استثنایی ایران اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی و فناوری پیشرفت‌های به‌ مراتب بزرگتری داشته به‌ گونه‌ای که طی سال گذشته میلادی در زمینه نانوتکنولوژی مقام هفتم در جهان را به‌ خود اختصاص داده و در عرصه تولید علم در تمام رشته‌ها در ردیف 20 کشور اول دنیا قرار گرفت که رسیدن به این جایگاه نه‌تنها آرزوی کشورهای مسلمان بلکه بسیاری از کشورهای غربی و اروپایی نیز می‌باشد.

وی افزود: بدون شک در چند سال آینده شاهد افزایش سریع دستاوردهای ایران در زمینه‌های گوناگون خواهیم بود که به اعتقاد من این همه از برکت مکتب امام خمینی (ره) است.

این روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر سیاسی در ادامه تأکید کرد: از عمر انقلاب 35 سال و از ارتحال حضرت امام 25 سال می‌گذرد. طی این مدت ده‌ها کتاب و صدها مقاله در خصوص شخصیت امام و انقلاب منتشر شده و جالب اینکه بیش‌تر این تالیفات به محققان و دانشمندان غیرمسلمان تعلق داشته است.

به گفته وی، این دانشمندان غیرمسلمان عمدتاً از کشورهایی هستند که با جمهوری اسلامی ایران مشکل دارند. ولی شخصیت منحصر به فرد امام و نقش استثنایی ایشان در قرن معاصر آنها را وادار به پذیرش حقایق کرده است.
این تحلیلگر سیاسی تأکید کرد: نقش رهبری ایران از این نظر بسیار بزرگ است که علی‌رغم این همه سرمایه‌گذاری‌های دشمنان طی 25 سال ارتحال امام (ره) انقلاب اسلامی در مسیر تعالی و توسعه پیش رفته است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها