امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86457
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
«حسن آرموشیف» مورخ، استاد دانشگاه شرقی «محمود کاشغری» و رئیس کمیته قرقیزی «گفتگوی اوراسیا» در مصاحبه با خبرنگار  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

«حسن آرموشیف» مورخ، استاد دانشگاه شرقی «محمود کاشغری» و رئیس کمیته قرقیزی «گفتگوی اوراسیا» در مصاحبه با خبرنگار  خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیشکک، با اشاره به نقش ارزنده امام خمینی(ره) در تاریخ اسلام اظهار داشت که پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری آن امام فقید را برای همه جهان حائز اهمیت است زیرا ایشان در مقابل گرایش‌های امپریالیستی و تحمیل ارزش‌های فرهنگی بیگانه به مردم، ایستاد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) نشان داد با قدرت ایمان می‌توان آحاد ملت را متحد ساخت، بنیانگذاری سیستمی نوین برای اداره حکومت در جهان معاصر و حرکت پرشتاب انقلاب اسلامی در این مسیر و دستیابی به قله‌های پیشرفت را از ویژگی‌ها و دستاوردهای اندیشه‌های امام در تاریخ کشورمان برشمرد.

استاد دانشگاه «محمود کاشغری» در ادامه با اشاره به ویژگی‌های دینی، علمی و سیاسی شخصیت امام خمینی(ره)، ویژگی‌های اخلاقی امام را در نفوذ ایشان در قلب ملت مهم دانست و افزود: شکل حکومتی ارائه شده از سوی امام موسوم به «ولایت فقیه» در مدت 35 سال پس از انقلاب همچنان با موفقیت در حال حرکت به جلو است.

دانشمند قرقیز در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به درگیری‌های کنونی جهان برای تسلط بر منابع، مبارزه واقعی را حرکت برای تسخیر قلوب ملت‌ها دانست که امام خمینی(ره) علیرغم تلاش‌های غرب برای ایجاد اسلام‌هراسی در جهان، ثابت کرد که اسلام می‌تواند محور توسعه و تقویت همبستگی مردم باشد.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، با یادآوری وجود عدالت عملی در ایدئولوژی امام، اظهار داشت: انقلاب اسلامی که توسط امام بر مبنای عدالت بنیان‌گذاری شده است نشان از عقلانیت و دوراندیشی این مرد بزرگ دارد در عین حال ایشان در پرتوی انقلاب اسلامی روح عزت و اعتماد به نفس را در کالبد ملت ایران دمیدند.

مورخ سرشناس قرقیز در ادامه تصریح کرد که مردم ایران با ادامه دادن و پیروی از اندیشه‌های امام خمینی(ره) دستاوردهای جهانی بزرگی را در عرصه‌های مختلف به دست آورده و خواهند آورد.

رئیس کمیته قرقیزی «گفتگوی اوراسیا» همچنین در بخش پایانی سخنان خود از حفظ و توسعه روابط دوستانه 2 کشور ایران و قرقیزستان ابراز خرسندی کرد و افزود: امیدوارم که  این روابط در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، علمی و سیاسی به سطوح بالاتر ارتقاء یابد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها