امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86466
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش فارس، در ابتدای این مراسم الهه راستگو عضو هیات رییسه شورای شهر تهران و رییس ستاد سازمانهای مردم نهاد شهر تهران ضمن تبریک میلاد حضرت ابوالفضل ...

به گزارش فارس، در ابتدای این مراسم الهه راستگو عضو هیات رییسه شورای شهر تهران و رییس ستاد سازمانهای مردم نهاد شهر تهران ضمن تبریک میلاد حضرت ابوالفضل عباس و روز جانباز با اشاره به جایگاه ویژه جانبازان گفت : موضوع و مسائل جانبازان در دیدگاه مدیریت شهری از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در اولویت قرار دارد و یکی از مهم ترین مسائلی که نسبت بدان توجه شده است مناسب سازی شهری برای تسهیل در رفت و آمد جانبازان عزیز می باشد .

وی افزود : البته ما هم در ستاد سازمانهای مردم نهاد شهر تهران با تشکیل کارگروه انقلاب و دفاع مقدس که آقای باغبانی قبول زحمت کرده  مسئولیت آن را پذیرفته اند برنامه ریزی ویژه ای را مدنظر قرار داریم .

محمدرضا زمردیان دبیر ستاد سازمانهای مردم نهاد شهر تهران در این مراسم نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جانباز با اشاره به برنامه های ستاد سازمانهای مردم نهاد شهر تهران گفت : کار ما در این ستاد هماهنگی و توانمند سازی و حمایت از سازمانهای مردم نهاد در شهر تهران است .

وی با اشاره به تشکیل کارگروه انقلاب و دفاع مقدس گفت : این کارگروه با مسولیت آقای باغبانی تشکیل شده است و از حضور  سمن هایی یا هیات هایی که مرتبط با حوزه جانبازان هستند برای بهره گیری از توان آنها استقبال می کنیم و در این حوزه قدم بر می داریم .

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران و جانباز در این مراسم گفت : در مکانی که شما حضور دارید کارها به راحتی اجرایی می شود . در 22 منطقه تهران مکان ها و فضاهایی بسیاری وجود دارد و امکانات وسیعی نیز وجود دارد که می توان انها را با فرهنگ ایثار و شهادت نیز همراه کرد .

وی با اشاره به تشکیل کارگروه انقلاب و دفاع مقدس گفت : ورود آقای باغبانی در این عرصه بسیار خوب است و از دوستان و سمن های دیگر نیز در 22 منطقه تهران دعوت می کنیم تا برای خط دهی به این مجموعه در این جمع حضور بیابند تا منویات و مطالبات مقام معظم رهبری در این عرصه به درستی پیگیری شود .

وی تاکید کرد : شهرداری تهران حدود 18هزار میلیارد تومان بودجه دارد که اگر در مسیر درستی استفاده شود می توان کارهای مناسبی را انجام داد .

حجت السلام امروردی معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز ضمن تبریک روز جانباز با اشاره به موضوعات جانبازان گفت : درخواستهایی را از شورا و شهرداری دارم و اینکه ما در گوشه ای از تهران ورزشگاه قمر بنی هاشم را برای جانبازان تاسیس کرده ایم ولی درخواست داریم تا شورای شهر به ما تکلیف کند تا در قسمت های مختلف شهر نیز این ورزشگاهها تاسیس شود چرا که رفت و آمد جانبازان تسهیل گردد .

وی افزود : امیدوارم که این برنامه ها در حد برنامه های تبلیغی و احساسی نباشد و هر از چند گاهی جانبازان دور هم جمع شوند و مشکلاتشان جهت رسیدگی مطرح شود.

وی با اشاره به برپایی این مراسم گفت : از شهرداری تهران انتظار داریم که در این حوزه کار خودش را انجام ده و البته کارهایی زیادی در حوزه ایثار و ترویج فرهنگ دفاع مقدس انجام شده است و ما نیز حمایت می کنیم .

وی گفت: من در این مراسم به عنوان معاونت شهرداری حضور ندارم بلکه به عنوان یک فردی از جامعه جانبازان حضور دارم و از برپایی این مراسم نیز تشکر می کنم .

سردار مصطفی باغبانی نیز در این مراسم ضمن قدردانی نسبت به برگزاری این برنامه و گرامی داشت مقام جانباز گفت : انصافا این اولین باری است که شهرداری و شورا چنین برنامه ای را برگزار می کنند و جای تشکر دارد . ما 20 سال است که منتظر هستیم تا در جایی حرفمان را بزنیم و فعالیتی به این شکل داده باشیم . ما در جایی حضور داریم که نه تنها خودشان رزمنده هستند بلکه واقعا کسانی هستند که مقام ایثار و جانبازی را می فهمند و انشاءالله حرفهای ما در کمیته انقلاب و دفاع مقدس جمع بندی می شود و برنامه ریزی های مناسب را برای حضور فعال سمن ها در این عرصه انجام می دهیم .

وی با اشاره به آغاز به کار کارگروه انقلاب و دفاع مقدس گفت : این کارگروه اکار خود را آغاز می کند و از تمام دوستان دعوت می کنیم که در این کمیته حضور بیایند و امیدواریم که خدمت ما مورد قبول حق قرار گیرد .

همچنین ولی الله شجاع پوریان عضو شورای شهر تهران و جانباز با قدردانی از خانم راستگو و آقای شاکری برای برپایی این مراسم اظهار داشت : شورای چهارم در بر گیرنده جمع وسیعی از ایثارگران است به طوری که می توان گفت 60 درصد از اعضای شورای چهارم به نوعی از خانواده ایثارگران هستند .

وی افزود : بهتر است نظرات مجموعه جانبازان به شکل مکتوب در اختیار شورای چهارم قرار گیرد از راه اندازی دفتر مشاوره ایثاگران در شورای شهر خبر داد و گفت : امیدواریم این دفتر به عنوان مرجع رسیدگی به مسائلی باشد که ایثارگران با پیگیری ان به نتیجه نرسیده و شورا فرصتی برای یافتن ساز و کار مناسب و دستیابی به نتیجه برای آنها باشد .

وی با ابراز تاسف از اینکه دستگاهها نسبت به کار گیری جامعه ایثارگران در حوزه اشتغال کوتاهی می کنند گفت : امیدواریم که روند پیگیری مسائل قانونی به سمتی باشد که پیگیری حوزه اشتغال ایثاگران در همه دستگاهها جدی تر باشد .

همچنین در این مراسم جمعی از جانبازان به بیان مشکلات و موضوعاتشان در عرصه مدیریت شهری پرداختند . در پایان این برنامه با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از جانبازان و ایثار گران تقدیر به عمل آمد .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها