امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8648
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 146
به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی پترو ایران، با پایان یافتن عملیات حفاری، تکمیل چاه‌ها و آزمایش چاه‌ها در لایه نفتی پارس جنوبی، دکل حفاری دریایی ...

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی پترو ایران، با پایان یافتن عملیات حفاری، تکمیل چاه‌ها و آزمایش چاه‌ها در لایه نفتی پارس جنوبی، دکل حفاری دریایی مارین1 با انتقال به موقعیت جدید از صبح روز یکشنبه 29 اردیبهشت 92 برای آغاز دومین عملیات بزرگ حفاری خود در پارس جنوبی آماده شد.

بر اساس این گزارش، در آخرین روزهای خرداد ماه سال 91 مقارن با مبعث پیامبر گرامی اسلام، سعید حافظی مدیرعامل شرکت توسعه پتروایران در یک نشست خبری از ورود یکی از مدرن‌ترین دکل‌های حفاری دریایی به آب‌های نیلگون خلیج فارس خبر داد.

پوریا پرنوری مدیرعامل شرکت بین المللی حفاری در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرد که در زمانی کمتر از یک سال این دکل دریایی اولین عملیات خود را با حفاری و تکمیل 7 حلقه چاه در لایه نفتی پارس جنوبی به پایان برده است و هم اکنون در موقعیت جدیدی برای آغاز ماموریت بزرگ دیگری مستقر و آماده شروع به کار شده است.  

پرنوری اضافه کرد: با خاتمه یافتن عملیات حفاری، تکمیل چاه‌ها و انجام آزمون‌های اولیه جریاندهی چاه‌های لایه نفتی پارس جنوبی عملیات جابجایی دکل مارین1 از ساعت 9 شب 25 اردیبهشت ماه آغاز شد.

دکل با انجام مراحل راه‌اندازی مجدد تجهیزات و برقراری اتصالات مختلف برقی و مکانیکی از صبح دکل آماده انجام عملیات حفاری است و بلافاصله پس از انتقال تجهیزات و لوازم مورد نیاز به عرشه دکل امکان آغاز دومین عملیات بزرگ حفاری این دکل در پارس جنوبی وجود خواهد داشت.

وی تاکید کرد: صرف این زمان کوتاه برای جابجایی و راه‌اندازی مجدد دکل خود یکی از رکوردهای قابل ذکر در سابقه فعالیت آن است.

وی گفت: در مامویت جدید خود دکل حفارین مارین1 باید یک حلقه چاه توصیفی و 11 حلقه چاه توسعه‌ای گازی در فاز 20 پارس جنوبی حفاری نماید. مدت زمان پیش بینی شده برای این عملیات حدود 3 سال برآورد شده است. کارفرمای این پروژه شرکت IOEC (اویک) است و شرکت بین المللی حفاری در مقام پیمانکار حفاری برای این شرکت این عملیات را انجام خواهد داد.

به گزارش فارس مارین 1 رکورد حفاری افقی 5 کیلومتری در یک حلقه چاه در لایه نفتی پارس جنوبی را در اختیار دارد.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها