امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86487
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس معصومه آباد در تذکری در جلسه علنی امروز شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: با توجه به روحیه‌ای که از شما سراغ دارم و ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس معصومه آباد در تذکری در جلسه علنی امروز شورای شهر خطاب به رئیس شورا گفت: با توجه به روحیه‌ای که از شما سراغ دارم و حساسیتی که نسبت به جان مردم دارید انتظار داشتم امروز هیچ دستور جلسه دیگری در شورا بررسی نمی‌شد و فقط به بحث طوفان دیروز می‌پرداختیم اما این اتفاق نیفتاد.

وی افزود: این طوفان که در مدت 25 دقیقه رخ داد و باعث کشته شدن 5 نفر و رخ دادن 350 حادثه در تهران شده از سوی ستاد مدیریت بحران، بحران تلقی نمی‌شود بلکه می‌گویند تغییر جوی بوده است!

آباد افزود: تاکید ما باید بر پیشگیری از حوادث و آموزش خودایمنی به مردم باشد. این در حالی است که در 374 محله، شهر در سراهای محله خانه‌ ایمنی ایجاد کردیم که این سیستم کارآمد نیست زیرا به جای آموزش ایمنی به مردم این سراهای محله به قالیشویی‌ها اجاره داده شده است!

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر اضافه کرد: وقتی از آقای امرودی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری موضوع را جویا شدم گفتند این اتفاق تا هفته پیش رخ می‌داد. با این حال اتفاق دیشب روبروی جام جم دیدنی بود زیرا با بالا آمدن آب در آبراهه‌ها شهر به شهر موش‌ها تبدل شده بود. این نشان می‌دهد که ما اصلا در تهران برای مواجهه با یک چنین بحرانی آماده نیستیم.

همچنین پرویز سروری رئیس کمیسیون نظارت شورای شهر با انتقاد از عملکرد سازمان هواشناسی در اطلاع‌رسانی راجع به طوفان دیروز گفت: با سابقه خوبی که از این سازمان سراغ داشتیم انتظار نداشتیم چنین طوفانی را اطلاع‌رسانی نکنند که نتیجه آن فقدان آمادگی در سازمان‌های امدادی و کشته و زخمی شدن شهروندان بود. بنابراین این سازمان باید علت کوتاهی خود را گزارش بدهد.

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز با اشاره به سقوط داربست‌های ساختمانی و تاورها در جریان طوفان دیروز گفت: از سازمان نظام مهندسی و شهرداری تهران می‌خواهم نظارت بیشتری در مباحث ایمنی در حوزه ساخت و ساز داشته باشند و قوانین مربوطه را جدی‌تر بگیرند.

وی همچنین با اشاره به کشته شدن 5 نفر از شهروندان در حادثه دیروز گفت: سوال اینجاست که چه کسی باید دیه افراد آسیب‌دیده در این حادثه را بپردازد. چه ارگانی باید آنها را بیمه کند و پاسخگوی دیه آنها باشد.

دنیامالی تصریح کرد: بحث استحکام درختان نیز در حادثه دیروز مورد توجه قرار گرفت زیرا بر اساس آماری که دیشب تا ساعت یک از شهرداران مناطق دریافت کردم حدود چند هزار درخت سقوط کردند. مسئله اینجاست که اگر این درختان ایمنی ندارند مسئولان فضای سبز باید روش‌های ایمن‌سازی را برای چنین حوادثی پیش‌بینی کنند تا دیگر شاهد این حجم گسترده تخریب درختان نباشیم.

وی در ادامه پیشنهاد کرد برای پرداخت دیه آسیب‌دیدگان در حوادث غیرمترقبه توافقی بین شهرداری، بانک شهر و نهادهای بیمه‌گر منعقد شود تا پرداخت دیه آنها را برعهده گیرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها