امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۹:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86491
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بابک دین‌پرست گفت: در سال 1392 جهت ادامه فعالیت خط ملی مشاوره اعتیاد (شماره تماس 09628) مبلغ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بابک دین‌پرست گفت: در سال 1392 جهت ادامه فعالیت خط ملی مشاوره اعتیاد (شماره تماس 09628) مبلغ 6 میلیارد ریال در قالب تفاهمنامه‌‌ای از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر به سازمان بهزیستی کشور اختصاص یافت.

وی به عملکرد خط ملی در سال 1392 اشاره کرد و بیان داشت: در سال گذشته تعداد کل تماس‌ها با خط مذکور 223 هزار و 425 نفر بوده که از این تعداد به 161 هزار و 184 تماس (یعنی 72 درصد) پاسخ داده شد.

معاون کاهش تقاضای ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: از این میان تعداد 76 درصد از تماس‌گیرندگان زن و 24 درصد مرد بوده‌اند و 6 درصد از تماس گیرندگان زن، مصرف کننده مواد بودند. همچنین 13.5 درصد تماس گیرندگان مصرف کننده مواد و 86.5 درصد آنان مصرف‌کننده نبودند و بیشترین تماس‌ها را به ترتیب همسران، مادران و خواهران مصرف‌کنندگان تشکیل می‌داد.

دین‌پرست در ادامه افزود: بیشترین موضوعات سوال‌شده مربوط به مصرف شیشه ( 45 درصد)، تریاک (14 درصد)، هروئین (5 درصد)، کراک (3 درصد) و سایر مواد 33 درصد بوده و تماس‌گیرندگان نیز نحوه آشنایی خود با خط ملی اعتیاد را تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجلات، اینترنت (سایت پیشگیری نوین)، دوستان و آشنایان، اطلاع‌رسانی پلیس110، بهزیستی، ستاد مبارزه با موادمخدر و شوراهای هماهنگی استانها عنوان کردند.

وی گفت: سؤالات شایع با این خط غالباً معرفی مراکز درمانی و تمایل فرد برای درمان، ارائه راهنمایی پیشگیری برای خانواده‌ها و نشانه‌ها و عوارض مواد مصرفی به خصوص مواد صنعتی، معرفی کمپ برای ترک اعتیاد، راهکارهای راغب کردن فرد معتاد برای مراجعه به درمان بوده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها