امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86492
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش فارس، در پی وقوع طوفان عصر روز دوشنبه تهران، سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال وقوع وزش باد شدید و طوفان طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ...

به گزارش فارس، در پی وقوع طوفان عصر روز دوشنبه تهران، سازمان هواشناسی کشور نسبت به احتمال وقوع وزش باد شدید و طوفان طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هشدار داد.

بر اساس این گزارش، توصیه شده است که شهروندان حتی‌المقدور در خانه بمانند، از تردد غیر ضروری پرهیز کنند، اجسام معلق مانند گلدان و اشیای رها شده در محوطه تراس و پشت بام را تثبیت یا جمع‌آوری نمایند.

همچنین توصیه شده است که از حضور در فضاهای باز گردشی و تفریحی پرهیز نموده و تردد کودکان و سالخوردگان در سطح شهر انجام نشود.

برخی دیگر از توصیه‌های عمومی عبارت است از: استفاده نکردن از موتورسیکلت‌ و دوچرخه، عدم تردد در مجاورت ساختمان‌های در حال ساخت، تابلوهای مستقر در سطح شهر، تیرهای برق، کابل‌های فشار قوی و عدم تجمع در محدوده و محل وقوع حوادث احتمالی.

همچنین به شهروندان توصیه شده است در صورتی که در خانه هستند ضمن حفظ خونسردی از شیشه پنجره‌ها فاصله بگیرند، چراغ قوه یا شمع در دسترس داشته باشند، مقداری آب ذخیره نمایند و به دلیل احتمال قطع برق از آسانسور استفاده ننمایند و همچنین تمامی درها، دریچه‌ها و پنجره‌ها را بسته نگه دارند.

دوری از پنجره‌های فلزی، وسایل هادی برق و انرژی، کشیدن دو شاخه وسایل برقی از پریز، عدم تردد در محدوده تراس و پشت بام از دیگر توصیه‌ها به شهروندان است که در خانه هستند.

بر اساس این گزارش توصیه‌های ارائه شده به شهروندانی که در معابر و فضای باز هستند نیز عبارت است از پرهیز از دویدن و فرار ضمن حفظ خونسردی، دوری از حصارها، دیوارها، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها، داربست‌های فلزی، کابل‌های برق و عدم توقف در این مکان‌ها.

در همین خصوص بهترین اقدام‌ حضور در فضاهای سرپوشیده تا پایان طوفان و استفاده از دستمال مرطوب برای تنفس راحت‌تر و جلوگیری از ورود گرد و غبار به دهان و بینی است.

فاصله گرفتن از ساختمان‌هایی با نمای شیشه‌ای، پرهیز از رفتن به نقاط بلند و دوری از درختان هنگام وقوع صاعقه و رعد و برق، فاصله گرفتن از سیم‌های رها شده برق و عدم استفاده از پل‌های عابر پیاده در صورت تشدید طوفان از دیگر توصیه‌های عنوان شده است.

در عین حال به شهروندان مستقر در خودرو نیز توصیه شده است تا هنگام رانندگی در طوفان از درختان و تیرهای برق فاصله بگیرند و داخل خودرو بمانند، رادیو را روشن نگه داشته، سرعت خودروی خود را به خصوص در بزرگراه‌ها کاهش داده و با سرعت مطمئنه حرکت نمایند، در صورت شدید بودن طوفان نیز خودرو را سمت راست خیابان و در جهت وزش باد متوقف نمایند.

برای حفظ تعادل فشار هوای داخل خودرو نیز شیشه پنجره را پایین کشیده، چراغ‌های مه‌شکن را روشن نموده، فاصله طولی و جانبی مطمئن را از سایر خودروها حفظ نمایند و همچنین رانندگان مراقب عابران پیاده باشند.

سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین به شهروندان توصیه کرد به شایعات و اطلاعات غیر موثق توجه ننمایند، ضمن آنکه هرگونه ارتباط طوفان با زلزله شایعه است و پایه علمی ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها