امروز : جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 21
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86495
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم ندافی گفت: در این شرایط کیفیت هوا ناسالم است و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم ندافی گفت: در این شرایط کیفیت هوا ناسالم است و افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند. افراد دیگر باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

وی افزود: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع پدیده طوفان همراه با بارندگی و رعد و برق در شهر تهران برای امروز و روز آینده، احتمال افزایش وقوع حمله های آسمی در افراد آسیب پذیر وجود دارد.

ندافی با بیان اینکه حملات آسمی با علائم کوتاه شدن تنفس، تنگی نفس، سرفه و خس خس کردن سینه بروز می نماید، گفت: کودکان، سالمندان و افراد جوان، افراد با سابقه مشکلات آلرژی تنفسی و آسم بیشتر در معرض هستند.

وی یادآور شد: افرادی که مبتلا به سرماخوردگی (زکام همراه با حساسیت) یا مشکلات تنفسی هستند و افراد مبتلا به آسم بدون علامت، در زمره گروههای آسیب پذیر هستند. بنابر این به گروههای آسیب پذیر توصیه می شود از تردد در محیط های باز خودداری نمایند.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: به تمام افراد توصیه می شود در زمان بروز این پدیده حتی الامکان در خانه یا محیط های بسته بمانند و درها و پنجره ها را بسته نگاه دارند و در صورت امکان در اماکن دارای سیستم تهویه مطبوع بمانند.

وی افزود: اگر در چنین شرایطی در جاده هستید و کاهش عمق دید بر توانایی دید شما تاثیر می گذارد آهسته تر برانید و درصورت لزوم با توجه کامل به علایم راهنمایی و رانندگی تا بر طرف شدن شرایط حاد، اتومبیل خود را در نقطه امنی متوقف کنید.

ندافی افزود: اگر اتومبیل شما دارای سیستم تهویه مطبوع است آن را در وضعیت چرخش مجدد هوا قرار دهید تا گرد و غبار ورودی به اتومبیل شما کاهش یابد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار