امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86502
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزار فارس از زنجان، محمدرضا صائینی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی استان زنجان با اشاره به لزوم آموزش بهداشت ...

به گزارش خبرگزار فارس از زنجان، محمدرضا صائینی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه سلامت، بهداشت و امنیت غذایی استان زنجان با اشاره به لزوم آموزش بهداشت به ویژه در حوزه فردی برای مقابله با بیماری‌های واگیر، اظهار داشت: رعایت بهداشت 50 درصد از مشکلات ناشی از واگیری بیماری‌ها را حل می‌کند.

وی با اشاره به اجرای سند ملی تغذیه و امنیت غذایی در زنجان اضافه کرد: زنجان دومین استان اجرا کننده این سند است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با اشاره به کمبودهای موجود در سرویس‌های بهداشتی شهر زنجان، تصریح کرد: اگر مساجد در را به روی مردم ببندند مردم از این لحاظ دچار مشکل خواهند شد.

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان با اشاره به آنالیزهای انجام شده در مورد وضعیت بهداشت آب‌های شرب مناطق مختلف بیان داشت: کار گروه سلامت، بهداشت و امیت غذایی مصوباتی هم در این مورد داشته است.

صائینی با اشاره به حساسیت‌های بهداشتی آب به ویژه آب شرب تاکید کرد: بهداشت آب شرب مردم به ویژه مناطق روستایی مشکل‌دار باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با مرور مخزن و چگونگی فراگیری بیماری کرونا، اضافه کرد: شرق و شمال شرق عربستان مخزن این بیماری محسوب می‌شود که به مرور وارد شهرهای جده، مکه و مدینه شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، واگیری کم را نسبت به آنفلوآنزا از خصوصیات بیماری کرونا دانست و تصریح کرد: آمار ابتلای این بیماری در عربستان متفاوت است ولی خود آنها ابتلای 600 نفر را تایید و مرگ 30 درصدی این آمار را اعلام کرده‌اند.

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان با بیان اینکه آمارهای سازمان بهداشت جهانی در مورد مبتلایان به کرونا فوت 49 درصدی را نشان می‌دهد، ادامه داد: این آمار نامطلوب است.

صائینی با اشاره به یاری رسانه‌ها در امور بهداشت و درمان تصریح کرد: آنچه در مورد کرونا باید مد نظر قرار گیرد آموزش‌های لازم است که اگر بهداشت رعایت شود بخش اعظم مشکل را حل می‌کند.

وی رفت و آمد زائران را منبع ورود بیماری کرونا به ایران و استان زنجان اعلام کرد و افزود: آنچه باید مد نظر قرار گیرد این است که موردی از این بیماری در سطح استان زنجان مشاهده نشده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان کرونا را دارای علائم آنفلوانزا اعلام کرد و گفت: شاخصه بارز این بیماری سوق سریع آن به سمت مشکلات تنفسی و نیاز آن به تجهیزات محسوب می‌شود.

رئیس مرکز بهداشت استان زنجان با اشاره به اقدامات مراقبتی انجام شده در مرزهای ورودی از جمله فرودگاه زنجان افزود: کنترل فرم‌های خود اظهاری مسافران و همچنین دیگر راه‌های بهداشتی پیش بینی شده تا بیماری کرونا در مبادی ورودی کنترل شود.

در ادامه این جلسه مسئول تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گزارشی از روند اجرای سند ملی تغذیه در استان زنجان و مراحل اجرایی آن را ارائه داد.

عصمت عباسی با اشاره به جلسات برگزاری شده برای تبیین سند ملی تغذیه تصریح کرد: در این راستا کمیته‌ای مرکب از ارگان‌های ذیصلاح تشکیل و مصوبات مورد نظر را گذرانده است.

این مسئول با بیان اینکه الگوی اولیه تغذیه در استان زنجان تهیه شده است، افزود: تکمیل این سند نیاز به همکاری و هماهنگی بین بخشی دارد.
انتهای پیام/73004/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها