امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86510
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فهیم نعیمی»، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) امروز در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «فهیم نعیمی»، سخنگوی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) امروز در نشست خبری اظهار داشت که کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری این کشور با استفاده از صلاحیت‎های قانونی خود سهل انگاری کرده است.

به گفته نعیمی، عملکرد کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در دور اول انتخابات با نواقص جدی روبرو بوده است.

وی افزود: این کمیسیون، در مورد تخلفات و تخطی‌هایی که در مورد آن‌ها شکایتی ثبت نشده سهل انگار بوده است.

با این حال کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان تنها شکایت‌هایی که از سوی نهاد‌های ناظر و رسانه‎ها، گزارش شده بود را مورد بررسی قرار داده اما بطور مستقل خود این کمیسیون تحقیقی انجام نداده است.

سخنگوی فیفا تصریح کرد: کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی نباید تنها به اسناد اکتفا می‌کرد بلکه در کشف این شکایت‌ها نیز فعال می‌بود.

فیفا از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز خواست که با استفاده از تجربه دور اول انتخابات این کشور در دور دوم برای شفافیت بیشتر، جلسات خود را به شکل علنی دایر کند.

این در حالی است که دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 24 خرداد برگزار می‌شود؛ «عبدالله عبدالله» و «اشرف غنی احمدزی»  2 کاندیدای پیشتاز دور اول انتخابات ریاست جمهوری به رقابت خواهند پرداخت.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها