امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 27
۱۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86515
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه همه اقدامات و ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه همه اقدامات و پیروزی‌های جنبش جهاد اسلامی فلسطین الهام‌گیری شده از شیوه غیرخشن و مبتنی بر قدرت و حمایت مردمی انقلاب ایران بوده است، گفت: پیروزی‌های فلسطینی‌ها و انتفاضه‌ها همگی مدیون انقلاب اسلامی ایران و اندیشه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است.

وی  که  عصر امروز (سه‌شنبه) در همایش فلسطین در اندیشه امام خمینی(ره)  در مؤسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی علمی «ندا» سخن  می گفت افزود: دشمنان اسلام به دنبال روند غرب‌گرایی در منطقه بودند تا امت اسلامی را از جهان اسلام دور کنند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) سعی نمودند که با غرب‌گرایی دشمنان اسلام در منطقه مبارزه کنند، افزود: امام خمینی همواره از استقلال و عزت امت صحبت و برنامه چپاول امت اسلامی توسط غربی‌ها را افشاء می‌کردند و به آنها تذکر می‌دادند.

ابوشریف خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) رژیم صهیونیستی را پایگاه غرب در منطقه و غده سرطانی  و همچنین بذری  دانستند که توسط غرب کاشته شده بود.

وی اظهار داشت: تعامل و تلاقی بین جنبش جهاد اسلامی و دانشجویان فلسطینی و ایرانیان پس از انقلاب اسلامی ایران ایجاد شده که این امر خوشبختانه ادامه دارد و دلیل آن هم این است که ما و شما با هم تشابهاتی زیادی در اهداف و انقلابمان داریم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: جنبش جهاد اسلامی در زمان رشد فعلی‌اش تأثیرپذیری معنوی زیادی از انقلاب اسلامی ایران داشته چون در شکل‌گیری و استمرار جنبش جهاد اسلامی، انقلاب اسلامی ایران و اندیشه امام خمینی(ره) نقش فراوانی داشته است.

وی با بیان اینکه حرکت‌های آزادی‌بخش مختلفی در منطقه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته بود که هیچکدام موفق نشده بودند، گفت:‌ بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و تأثیرگیری عظیم انقلاب ها، جریان‌ها و نهضت‌های آزادی‌بخش مختلف توانستند با انگیزه ایجاد شده از انقلاب اسلامی ایران به پیروزی‌های فراوان و تأثیرگذاری دست پیدا کنند.

ابوشریف با تأکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی ایران و شخصیت امام خمینی (ره) قاعده اسلامی را در منطقه بسیار تغییر و گسترش داده است، خاطرنشان کرد: نیروهای چپ‌گرا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه حضور داشتند ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران چپ‌گراها از دور خارج شدند و جوانان منطقه با ایدئولوژی ایجاد شده انقلاب اسلامی توانستند فعالانه در کشورهای خود به حرکت‌های آزادی‌بخش انقلابی بپردازند.

وی افزود:‌ جنبش جهاد اسلامی فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و فضای ایجاد شده آن استفاده فراوانی در منطقه و همینطور در فلسطین برده است که پیروزی‌های اخیر بخشی از آن است.

ابوشریف با بیان اینکه شیوه پیروزی انقلاب اسلامی ایران، شیوه‌ای غیرخشن و مبتنی بر قدرت و حمایت مردمی بوده است که با این شیوه رژیم پهلوی سرنگون شد، گفت: فلسطینی‌ها از این شیوه مبتنی بر قدرت و حمایت مردمی برای خود در انتفاضه درس و الهام گرفتند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت:‌ انتفاضه اول فلسطین با الهام‌ گیری از انقلاب اسلامی ایران و بهره‌مندی از شیوه حمایت و قدرت مردمی کارهای خود را پیگیری کردند تا انتفاضه اول شکل بگیرد. و این انتفاضه توسط جنبش جهاد اسلامی فلسطین راه اندازی شد که همگی متأثر از انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی خاطرنشان کرد: پس از تبعید فتحی شقاقی اولین ارتباط مستقیم بین جمهوری اسلامی ایران و جنبش جهاد اسلامی فلسطین در سال 1992 و با حمایت مالی ایران که اولین حمایت مستقیم بود ایجاد شد ولی قبل از این تاریخ حمایت ایران فقط حمایت معنوی بود.

ابوشریف در پایان اظهار داشت:‌ در جنگ اخیر امسال در غزه که به نام شکست سکوت معروف بود جنبش جهاد اسلامی 158 موشک را به سمت تلاویو شلیک کرد و پس از آن بود که رژیم صهیونیستی درخواست آتش‌بس نمود و تمام این پیروزی‌ها به فضل حمایت‌های ایران و اندیشه‌های امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری بوده است .

وی در پایان با تقدیر از حمایت های جمهور ی اسلامی ایران از قضیه فلسطین گفت:‌ پیروزی‌های جنبش جهاد اسلامی فلسطین تماماً مدیون انقلاب اسلامی ایران است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها