امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86518
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، بر اثر دستگیری رهبر حزب «متحده قومی مومنت» پاکستان در لندن، کنسولگری انگلیس ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کراچی، بر اثر دستگیری رهبر حزب «متحده قومی مومنت» پاکستان در لندن، کنسولگری انگلیس در کراچی تعطیل شد.

گفته می‌شود که پلیس اداره «اسکاتلندیارد» در لندن، «الطاف حسین» رهبر حزب متحده قومی مومنت را از منزلش در این شهر دستگیر کرده است.

این در حالی است که سخنگوی حزب متحده قومی مومنت در کراچی خبر دستگیری رهبر این حزب را تکذیب می‌کند.

«ندیم نصرت» نماینده حزب متحده قومی مومنت در لندن در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: الطاف حسین دستگیر نشده بلکه موضوع فقط یک بازجویی ساده بوده و وی پس از پاسخ به سوالات پلیس به منزلش بازگشته است.

پس از انتشار خبر دستگیری الطاف حسین، رهبر حزب متحده قومی مومنت تمام بازارها و مراکز تجاری ایالت «سند» بویژه کراچی و «حیدر‌آباد» تعطیل شده و پلیس به حالت آماده‌باش درآمده است.

گزارش‌ها نشان می‌دهد که کنسولگری انگلیس در کراچی تا مدت نامعلومی تعطیل شده و نیروهای امنیتی از دیپلمات‌های انگلیسی محافظت می‌کنند.

اطراف ساختمان کنسولگری انگلیس در کراچی نیز مملو از نیروهای امنیتی است که سعی دارند از ورود مردم خشمگین به ساختمان کنسولگری جلوگیری کنند.

پس از این که «عمران‌فاروق» یکی از اعضای حزب متحده قومی مومنت به شیوه مرموزی در لندن به قتل رسید اسکاتلندیارد در بازرسی از خانه الطاف حسین، با کشف مقدار زیادی وجوه نقد به وی مشکوک شد.

از سال 2013 تا کنون 2 نفر در زمینه قتل عمران فاروق دستگیر شده‌اند اما مظنون اصلی این پرونده هنوز هم الطاف حسین رهبر حزب متحده قومی مومنت است.

حزب متحده قومی مومنت با نفوذ‌ترین حزب در ایالت سند پاکستان است که از ابتدای تشکیل این کشور قدرت و نفوذ خود را در شهر کراچی مرکز این ایالت حفظ کرده است.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها