امروز : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۰۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8652
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شیرزاد، معاون سرمایه گذاری و اقتصادی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حسین شیرزاد، معاون سرمایه گذاری و اقتصادی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: بنیاد برکت 8 طرح را پس از راه اندازی و تولید، از طریق فروش سهام خرد به شرکاء واگذار نمود.

وی بااشاره به اقدامات انجام شده برای مشارکت در 130 طرح کارافرین درمناطق محروم افزود : این طرح ها ظرفیتی بالغ بر 19 هزار فرصت شغلی مستقیم و بیش از 79 هزار فرصت شغلی غیر مستقیم در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته کشور ایجاد کرده است.

معاون سرمایه‌گذاری و اقتصادی بنیاد برکت ادامه داد: هزینه سرانه سرمایه‌ای مستقیم اشتغال در این طرح ها  بطور میانگین برای هر نفر 28 میلیون تومان تا 31 میلیون تومان بوده است که نشان می‌دهد  بنیاد به سراغ طرح‌هایی رفته است که کاربر بوده و سرمایه‌بر نیستند. همچنین این طرح‌ها از فرصت‌های اقتصادی و مزیت‌های رقابتی مناطق محروم نشات گرفته است.

وی با اشاره به اینکه الگوی کاراین بنیاد، مشارکت اسلامی در سود و زیان با کارآفرینان است،  در تشریح فرایند همکاری  بنیاد برکت با کارآفرینان، گفت: پس از نوشتن طرح اولیه، بنیاد و کارآفرینان روی طرح  توافق می‌کنند، پس طرح تبدیل به تفاهم نامه و تفاهم‌نامه تبدیل به قرارداد مشارکت در طرح می‌شود و در نهایت شرکت سهامی خاص طرح، به عنوان شخصیت حقوقی عملیاتی نمودن طرح را دنبال خواهد نمود.

شیرزاد ادامه داد: بدیهی است مناسبات درونی این شرکت بر اساس قانون تجارت رفتار کرده و از این به بعد طرح پیشرفت فیزیکی خواهد داشت. این شرکت یا از صفر شروع می‌کند یعنی تأسیسی است یا بر اساس طرح توسعه‌ای که داشته است با مشارکت بنیاد برکت به کار خود ادامه می‌دهد.

معاون اقتصادی بنیاد برکت افزود: فرض ما این است که طرح بعد از دو سال (دوره ساخت و راه‌اندازی) روی پای خود خواهد ایستاد. پس از تشکیل شرکت، یک سال به دوره ساخت  و یک سال هم به دوره نصب و راه‌اندازی ماشین آلات اختصاص دارد. حدودا یک سال هم اختصاص به تولید آزمایشی دارد که در حکم تنفس برای شرکتها محسوب می‌گردد.

شیرزاد با بیان اینکه باید در عرض دو سال ساختارهای فیزیکی یک شرکت به پایان برسد گفت: از آنجا که بنیاد برکت بر اساس "اساسنامه‌اش" نمی‌تواند تصدی‌گری داشته باشد، بنابراین میل به ماندگاری در طرحها ندارد، و بلافاصله پس از اینکه شرکت به بهره‌برداری رسید، هرگاه شریک احساس کند که دیگر به حضور بنیاد برکت نیازی ندارد، به راحتی می‌تواند تقاضای خروج بنیاد برکت را از فرآیند مشارکت به صورت کتبی داشته باشد.

  پنج سال پیش بنیادی اقتصادی و عام المنفعه از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ( ره ) و به موجب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و نام با برکت " بنیاد برکت " بر آن نهاده شد.

بنیاد برکت در پنج سال گذشته یکی از اصلی ترین حوزه های کاری خود را سرمایه گذاری و مشارکت در طرح های اقتصادی و کار آفرینی در مناطق کمتر توسعه یافته کشور قرار داد و اکنون به دستاوردهایی قابل توجه دست یافته است .

ماهیت سرمایه گذاری ها و کارآفرینی های این بنیاد براساس مدل همکاری های مالی خرد و از طریق مشارکت اسلامی است و با همین شیوه تاکنون 130 شرکت تولیدی صنعتی و کشاورزی در اقصی نقاط کشور تاسیس شده و ضمن بکار گرفتن هزاران نفر ، وضعیت معیشت مردم در مناطق کمتر توسعه یافته را بهبود داده است .
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار