امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86527
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه‌ سروی مشاور سیاسی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامرضا خواجه‌ سروی مشاور سیاسی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام  با بیان اینکه امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران هیچگاه تمام شدنی نیستند، گفت: باید همگی تلاش کنیم که انقلاب اسلامی ایران به همه اهداف خود برسد و اندیشه امام را در جهان گسترش دهیم و باید این جمله امام را اجرایی نماییم که فرمودند حفظ نظام از اوجب واجبات است .

 خواجه سروی که امروز (سه‌شنبه)  در سخنانی تحت عنوان «سبک مواجهه امام خمینی(ره) با مسئله فلسطین» در همایش فلسطین در اندیشه امام خمینی (ره)  سخن می گفت با اشاره به  ویژگی‌های اندیشه امام خمینی گفت: اندیشه امام خمینی به دلیل پویایی آن هیچگاه دچار تضاد درونی نبوده چونکه اندیشه خدامحور و خالص است.

وی  در این همایش که در مؤسسه تحقیقات و پژوهش‌های سیاسی علمی «ندا» برگزار شد گفت: امام خمینی(ره) بر اساس اندیشه خدامحور و مستقل از بشر و برخلاف ایدئولوژی‌های رایج و مکاتب انسانی سبک خاصی را برای حل مسائل جهانی ارائه کرده‌اند که این سبک در مسئله فلسطین و رژیم صهیونیستی و منطقه خاورمیانه کاملاً نمایانگر است. به گفته وی  نهضت انقلاب اسلامی ایران مابین سالهای 1343 تا 1357 با سبک پیامبران و‌ آوردن شریعت الهی در جامعه تنها گوشه‌ای از سبک امام خمینی(ره) بوده است.

این عضو هیأت‌علمی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر اینکه امام خمینی(ره) بین سالهای 1343 تا 1357 با نطق‌های خودشان به دنبال طراحی مفهوم شکل‌گیری جهان اسلام بوده است، گفت:‌ حضرت امام خمینی(ره) همواره تأکید می‌کردند که مرزهای فرهنگی و اجتماعی ایران نباید محدود به مرزهای فعلی باشد و باید تا مرزها و گلوگاه‌های استکبار جهانی مرزهای انقلاب اسلامی برده شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه امام با کمترین هزینه باعث پیروزی انقلاب اسلامی ایران شدند و سعی کردند تا با کمترین هزینه مشکل فلسطین که مشکل جهان اسلام محسوب می‌شود را حل نمایند افزود: حضرت امام خمینی(ره) سعی نمودند با گسترش مرزهای استراتژیکی و جغرافیایی جهان اسلام به فلسطین و حضور در گلوگاه استکبار جهانی مسئله فلسیطن را حل نمایند که با سبک فرهنگی و دیداری ملت‌های مسلمان سعی در حل این مسئله داشتند.

خواجه‌سروی با اشاره به اینکه بیداری مسلمانان و محرومین و معرفی روز جهانی قدس یکی از موارد کم هزینه‌ای بوده که امام خمینی(ره) به دنبال ایجاد یک حرکت اجتماعی با بازتاب‌های بین‌المللی  برای حمایت از آزادی قدس بودند، خاطرنشان کرد:‌ باید این گفته حضرت امام خمینی(ره)  که تأکید می‌کردند مسلمانان باید از سلاح نفت در مقابل امپریالیسم جهانی برای حل مسئله فلسطین استفاده کنند ، پیگیری کنیم.

مشاور سیاسی رئیس مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: حضرت امام خمینی(ره) با تلاش فراوان سعی می‌کردند که مسئله فلسطین را به دست مردم فلسطین،‌لبنان و سوریه و همینطور جهان اسلام حل شود که این امر تفاوت ایدئولوژی انقلاب اسلامی ایران با ایدئولوژی‌های قدرت‌های بزرگ را بیشتر نشان می‌دهد.

خواجه‌سروی در پایان با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران با رژیم صهیونیستی دارای تعارض هویتی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه برای رژیمی که هیچ چارچوب، شناسنامه و هویتی ندارد  رسمیتی نمی شناسد و این امر در اندیشه امام خمینی(ره) همواره وجود داشته است.
انتهای پیام/‌
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها