امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86532
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کمیته عالی انتخابات مصر دقایقی قبل به طور رسمی اعلام کرد که ...

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از الجزیره، کمیته عالی انتخابات مصر دقایقی قبل به طور رسمی اعلام کرد که ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق این کشور با بدست آوردن 23 میلیون رای و 96 درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

این درحالی است که حمدین صباحی رقیب السیسی با بدست آوردن بیش از 750 هزار رای و 3 درصد آرا بازنده انتخابات شد.

همزمان با اعلام نتایج تعدادی از طرفداران ژنرال السیسی در خیابان‌های قاهره شادی کردند و این در شرایطی بود که امروز همزمان با اعلام رسمی نتیجه انتخابات توسط کمیته عالی انتخابات نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر قاهره تدابیر امنیتی به اجرا درآورده بودند.

انتخابات مصر که دو هفته قبل برگزار شد با استقبال سرد مردم این کشور مواجه شد و دولت قاهره برای وادار کردن واجدان شرایط به حضور پای صندوق رای یک روز رای گیری را تمدید کند.کمیته عالی انتخابات اعلام کرد که درصد مشارکت در این دوره از انتخابات مصر 47 درصد بوده است.

ناظران از قبل پیش بینی کرده بودند که السیسی با بتواند حمایت ارتش مصر و حمایت کشورهای خارجی بتواند در مقابل صباحی پیروز شود.

السیسی با کودتا علیه محمد مرسی تنها رئیس جمهور غیرنظامی مصر وی را برکنار کرد و حالا کمتر از یکسال پس از سرنگونی دولت سابق برخلاف اظهاراتش در زمان کودتا بر کرسی ریاست جمهوری مصر تکیه می‌زند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها