امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۲:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86534
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «یدیعوت آحارونوت»  در گزارش خود می‌نویسد:«نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل با کمک سفیر ...

به‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «یدیعوت آحارونوت»  در گزارش خود می‌نویسد:«نتانیاهو»، نخست وزیر اسرائیل با کمک سفیر اسرائیل در آمریکا در پی گروه‌های لابی و نمایندگان کنگره آمریکا است تا با تصمیم اخیر کاخ سفید مبنی بر به‌رسمیت شناختن دولت جدید وحدت ملی فلسطین مقابله کنند.

بنابراین‌گزارش، ساعتی قبل از تصمیم کابینه  رژیم اسرائیل در عدم قبول رابطه با فتح و حماس، آمریکا متحد نزدیک  تل‌آویو  با تصمیمش در زمینه  حمایت از کابینه جدید فلسطین در رام‌الله این رژیم را شوکه کرد.

«ران درمر»، سفیر اسرائیل در آمریکا با ناراحتی از این تصمیم اعلام کرد که به شدت از این تصمیم‌گیری آشفته و ناامید شده است.وی همچنین حماس را نیز گروهی اخلال‌گر نامید.

در همین زمینه «آیپک» ،لابی قدرتمند صهیونیستی در آمریکا،ا ز «محمود عباس»، رییس تشکیلات خود گردان فلسطین به‌شدت انتقاد کرد.

این درحالی است که آیپک از دولت آمریکا خواسته‌است تا کمک‌های مالی را به فلسطینی‌ها متوقف کند.

اما «جن ساکی»، سخنگوی دولت آمریکا اخیرا در سخنانی اعلام داشت تا زمانی‌که دولت موقت فلسطین وزرای حماس را به داخل کابینه خود نیاورده است این کمک‌های مالی تداوم خواهد داشت.

این روزنامه در ادامه گزارش خود آورده است:در حالی‌که دولت اوباما به ادامه کمک‌های خود به دولت عباس پایبند است اما برخی قانون‌گذاران آمریکایی بر این باورندکه واشنگتن باید ارسال کمک‌های سالیانه را متوقف کند.

« کی‌گرانر»، نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا  در این‌باره گفت:«باید کمک‌های مالی به فلسطین متوقف شود تا آن‌ها متعهد به‌برقرای صلح و امنیت شوند.»

«الیوت انگل»،نماینده دموکرات و عضو کمیته شورای روابط خارجی آمریکا نیز می‌گوید که نسبت به حسن‌نیت مقام‌های فلسطینی و تعهدشان در  روند صلح شک و تردید‌هایی وجود دارد.

«ابراهام فاکس‌من»،رییس اتحادیه غیر دولتی ضدافترا که نهادی بین المللی و هودار یهودیان است نیز در این زمینه گفت:«با وجودی‌که باور نداریم آمریکا باید فوری به تمامی کمک‌های مالی خود به مقام دولت فلسطین پایان دهد اما از ایده توقف در این مسئله استقبال می‌کنیم.»

در انتهای این‌گزارش آمده است:«ناثان دامنت»، رییس اتحادیه یهودیان اورتدکس آمریکا نیز با بیان این‌‌که حماس معتقد به نابودی اسرائیل است اظهار داشت؛ وقتی‌که «محمود عباس» تصمیم همکاری با حماس دارد و این امر برخلاف قوانین آمریکا مبنی بر مجرم بودن این گروه است پس باید کمک‌های مالی به محمود عباس متوقف شود.
انتهای پیام/
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار