امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۴:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86536
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع احزاب سیاسی تونس در دومین نشست گفت‌وگوی ملی ویژه روند انتخابات در دستیابی به توافقی درباره مشخص شدن ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع احزاب سیاسی تونس در دومین نشست گفت‌وگوی ملی ویژه روند انتخابات در دستیابی به توافقی درباره مشخص شدن چگونگی برگزاری انتخابات سال جاری ناکام ماند.

جلسه گفت‌وگوی ملی تونس که با حضور نمایندگان احزاب حاضر در مجلس ملی موسسان تونس برگزار شد، نتوانست درباره اینکه انتخابات پارلمانی یا ریاست جمهوری کدام یک زودتر برگزار شود به توافق برسند.

در اولین جلسه احزاب سیاسی درباره روند برگزاری انتخابات توافق شد که انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی در دو روز مختلف برگزار شود اما معلوم نشد که کدام یک جلوتر برگزار می شود.

جنبش اسلام گرای النهضه برگزاری انتخابات پارلمانی را  در ابتدا ترجیح می‌دهد اما جبهه مردمی و جنبش ندای تونس و ائتلاف دموکراتیک خواستار برگزاری زودتر انتخابات ریاست جمهوری هستند.

قرار است احزاب سیاسی تونس روز چهارشنبه هم در این باره رایزنی کنند تا به توافقی دست یابند.

هیئت مستقل انتخابات تونس روز بیست و سوم ژوئن را تاریخ ثبت نام از واجدین شرایط رای دهی قرار داده و لازم است که تاریخ انتخابات تا قبل از آن مشخص شود.

بر اساس قانون اساسی جدید تونس انتخابات که برای گذار از مرحله انتقالی دموکراتیک است، تا قبل از پایان سال جاری برگزار می شود.

رئیس کمیته مستقل انتخابات در تونس تاکید کرد: اگر سیاستمداران تونسی با برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی موافقت کنند انتخابات بین 16 تا 23 نوامبر 2014 برگزار می‌شود.

قرار است اسلام‌گراها و رقبای سکولار آنها از فردا دوشنبه رایزنی‌ها برای دستیابی به توافق درباره برگزاری همزمان انتخابات ریاست جمهوری پارلمانی و ریاست جمهوری و یا برگزاری جدگانه آنها آغاز کنند.

این دومین انتخابات در تونس از زمان سرنگونی رژیم بن علی در سال 2011 تاکنون محسوب می‌شود.

انتخابات مجلس موسسان تونس در آبان ماه سال 1390 با پیروزی حزب اسلام‌گرای النهضه همراه بود که 90 کرسی از جمع 217 کرسی پارلمان را تصاحب کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها