امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86538
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، ملک عبد الله پادشاه عربستان در پیامی پیروزی عبد الفتاح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، ملک عبد الله پادشاه عربستان در پیامی پیروزی عبد الفتاح السیسی را در انتخابات ریاست جمهوری مصر تبریک گفت.

ملک عبدالله در این پیام همگان را به کنفرانسی که از آن با عنوان «دوستان و برادران مصر» یاد کرد، خواستار کمک به مصر برای پشت سر گذاشتن بحران کنونی شد.شده است.

کمیته عالی انتخابات مصر دقایقی قبل به طور رسمی اعلام کرد که ژنرال عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع سابق این کشور با بدست آوردن 23 میلیون رای و 96 درصد آرا پیروز انتخابات ریاست جمهوری این کشور شده است.

این درحالی است که حمدین صباحی رقیب السیسی با بدست آوردن بیش از 750 هزار رای و 3 درصد آرا بازنده انتخابات شد.

همزمان با اعلام نتایج تعدادی از طرفداران ژنرال السیسی در خیابان‌های قاهره شادی کردند و این در شرایطی بود که امروز همزمان با اعلام رسمی نتیجه انتخابات توسط کمیته عالی انتخابات نیروهای امنیتی در مناطق مختلف شهر قاهره تدابیر امنیتی به اجرا درآورده بودند.

انتخابات مصر که دو هفته قبل برگزار شد با استقبال سرد مردم این کشور مواجه شد و دولت قاهره برای وادار کردن واجدان شرایط به حضور پای صندوق رای یک روز رای گیری را تمدید کند.کمیته عالی انتخابات اعلام کرد که درصد مشارکت در این دوره از انتخابات مصر 47 درصد بوده است.

ناظران از قبل پیش بینی کرده بودند که السیسی با بتواند حمایت ارتش مصر و حمایت کشورهای خارجی بتواند در مقابل صباحی پیروز شود.

السیسی با کودتا علیه محمد مرسی تنها رئیس جمهور غیرنظامی مصر وی را برکنار کرد و حالا کمتر از یکسال پس از سرنگونی دولت سابق برخلاف اظهاراتش در زمان کودتا بر کرسی ریاست جمهوری مصر تکیه می‌زند.
انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها