امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8654
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۱
تعداد بازدید: 117
به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، پایگاه اینترنتی «یورو نَو» در گزارشی در مورد بحران اقتصادی در اتحادیه اروپا نوشت: اتحادیه اروپا به ششمین سه‌ماهه ...

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس، پایگاه اینترنتی «یورو نَو» در گزارشی در مورد بحران اقتصادی در اتحادیه اروپا نوشت: اتحادیه اروپا به ششمین سه‌ماهه متوالی و نگران‌کننده افت وضعیت اقتصادی خود از زمان شکل‌گیری منطقه یورو وارد شده است.

بر اساس آخرین ارقام اقتصادی منتشره، چشم‌انداز اقتصادی اتحادیه اروپا همچنان به سوی آینده‌ای تاریک در حرکت است.بر این اساس، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو با کاهش 0.2 درصدی (اتحادیه اروپا با کاهش  0.1 درصدی) مواجه شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به علاوه، بر اساس ارقام اداره آمار اتحادیه اروپا، یوروستات، تولیدات صنعتی منطقه یورو در فاصله ماه‌های فوریه تا مارس 1.7 درصد و تولیدات صنعتی 27 عضو اتحادیه در این مدت 1.1 درصد کاهش یافته است.

همچنین در فوریه 2013، تولیدات صنعتی منطقه یورو شاهد کاهش 0.3 درصدی بوده و تولیدات صنعتی اتحادیه اروپا ثابت مانده است.

به نوشته این گزارش، این ارقام به شدت برای رهبران اتحادیه اروپا نگران‌کننده است و با ارقام سایر کشورهای پیشرفته مغایرت دارد، برای مثال، در نخستین سه‌ماهه 2013، تولید ناخالص داخلی آمریکا2.5 درصد افزایش یافته است.

همچنین، ژاپن نیز در پی سیاست‌های پولی اخیر دولت این کشور با رشد تماشایی 3.5 درصدی روبرو شده است. در این میان، انگلیس که در تلاش است تا از اتحادیه اروپا خارج شود رشد ملایم‌تری را تجربه کرده است.

این وضعیت در کشورهای اروپای جنوبی که تحت کمک‌های مالی خارجی قرار دارند، فاجعه‌‌بارتر است. درآمد محصولات و خدمات تولیدی در اسپانیا 2 درصد، ایتالیا 2.3 درصد، پرتغال 3.9 درصد، قبرس 4.1 درصد و در یونان 5.3 درصد کاهش یافته است.

در مناطق دیگر اروپا، هلند با کاهش 1.3 درصدی و آلمان با کاهش 0.3 درصدی روبرو شده‌اند.

نرخ بیکاری در این کشورها به سطح بی‌سابقه‌ای افزایش یافته به طوری که نرخ بیکاری اسپانیا 27 درصد و نرخ بیکاری جوانان در یونان و اسپانیا به طور مشترک به بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

در فرانسه، در حالی‌ که نرخ بیکاری با افزایش روبرو بوده است، درآمدها 0.4 درصد کاهش یافت و قدرت خرید فرانسویان برای نخستین بار در 30 سال گذشته کاهش یافت.

بدبینی به طرز گسترده‌ای در فرانسه شایع شده است و این امر بیشتر به علت تعهدات اجرا نشده اولاند نخست‌وزیر پیشین این کشور که خود را طرفدار پرحرارت سیاست رشد معرفی کرده بود، رخ داده است.

انتهای پیام/م  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها