امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86546
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
«ریاض صقر»، تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: پافشاری سوریه بر برگزاری ...

«ریاض صقر»، تحلیلگر امور سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد: پافشاری سوریه بر برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را باید چالش طلبی و ستیزه جویی آشکار دمشق در قبال سیاست‌های آمریکا در درجه اول و تمام کشورهای حامی گروه‌های تروریستی در درجه دوم به شمار آورد.

صقر با بیان اینکه این انتخابات دلیلی بر این امر است که سوریه دارای نظام، ارتش، ملت و رهبرانی است که همچنان زمام امور را در این کشور در دست دارند، تاکید کرد: تمام توطئه‌ها و ترفندهای کشورهای غربی و عربی برای براندازی نظام در سوریه با شکست مواجه شده است.

وی ادامه داد: بدون تردید در ناکام ساختن این توطئه‌ها و ترفندها ارتش سوریه نقش بسزایی ایفا کرده است، چون نیروهای ارتش سوریه از شمال تا جنوب کشور موفق به کسب پیروزی‌های بزرگ ظرف روزها و هفته‌های اخیر شده و ضربات مهلکی را به گروه‌های مسلح وارد کردند.

صقر همچنین تاکید کرد: نمی‌توان آنچه در سوریه جریان دارد، از آنچه در کشورهای عربی و منطقه مانند لبنان و مصر می‌گذرد، را برکنار دانست و نمونه این امر شکست اخوانی‌ها در مصر است که بر وضعیت اخوانی‌ها در سوریه تاثیر گذاشت یا بیرون راندن سفیر سوریه از اردن را نمی‌توان برکنار از سیاست‌هایی دانست که در منطقه گرفته می‌شود و بر اردن تاثیرگذار می‌گذارد، به شمار آورد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها