امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86550
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی مشترک روزنامه «واشنگتن‌پست» و شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌نیوز» از رسیدن سطح مقبولیت عملکرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نظرسنجی مشترک روزنامه «واشنگتن‌پست» و شبکه خبری «ای‌بی‌سی‌نیوز» از رسیدن سطح مقبولیت عملکرد «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در عرصه سیاست خارجی به پایین‌ترین سطح در دوره ریاست‌جمهوری وی خبر می‌دهد.

بر اساس نتایج این نظر سنجی، 41 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، با نحوه تعامل دولت آمریکا با مسائل بین‌المللی مخالفت داشته‌اند، یعنی 5 درصد کم‌تر از مخالفت‌ها با عملکرد کلی اوباما و شش درصد بیشتر از نارضایتی‌های ابراز شده در نظرسنجی شهریور ماه سال گذشته.

این نتیجه هنگامی جالب‌تر می‌شود که بررسی دقیق‌تر جواب شرکت‌کنندگان در نظرسنجی نشان داد که سه چهارم این افراد، تصمیم اوباما برای خروج کامل نیروهای ارتش از افغانستان تا پایان سال 2016 را می‌ستودند و حتی اکثریت شرکت‌کنندگان، اعمال تحریم علیه روسیه به دلیل الحاق شبه جزیره کریمه را اقدامی درست ارزیابی می‌کردند؛ اما سخنان هفته گذشته اوباما در خصوص ادامه استفاده از نیروی نظامی برای حل مسائل بین‌الملل، تأثیری بسیار منفی بر افکار شرکت‌کنندگانی داشته که خواستار «مشغول بودن آمریکا به مسائل مربوط به خود» بوده‌اند.

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها