امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86585
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زمانی که سیدرضا صالحی امیری با حکم رئیس جمهور دولت یازدهم به عنوان ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زمانی که سیدرضا صالحی امیری با حکم رئیس جمهور دولت یازدهم به عنوان رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران منصوب شده است، تعداد بسیاری از مسئولان و مقامات سیاسی و فرهنگی با این شخص ملاقات داشته و به بازدید از کتابخانه ملی پرداخته‌اند که از جمله آنها می‌توان به حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، اشاره کرد.

امروز نیز محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور و محمد مخبر مسؤول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، ضمن دیدار از بخش‌های مختلف سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با صالحی امیری رئیس کتابخانه به گفت‌وگو پرداختند. 

بر اساس این گزارش، سازمان‌ اسناد و کتابخانه‌ ملی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌ مؤسسه‌ای‌ آموزشی‌، پژوهشی‌، علمی‌ و خدماتی‌ است‌ که‌ اساسنامه‌ آن‌ به‌ تصویب‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ رسیده‌ است‌ و ریاست‌ عالیه‌ آن‌ با رئیس‌ جمهوری‌ است‌.

شکل‌گیری‌ رسمی‌ کتابخانه‌ ملی‌ به‌ سال‌ 1316 بازمی‌گردد. در سال‌ 1358 مرکز خدمات‌ کتابداری‌، و در سال‌ 1378 سازمان‌ مدارک‌ فرهنگی‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در کتابخانه‌ ملی‌ ادغام‌ شد و سرانجام‌ در سال‌ 1381 با تصویب‌ شورای‌ عالی‌ اداری‌، کتابخانه‌ ملی‌ و سازمان‌ اسناد ملی‌ با هم‌ ادغام‌ شدند و سازمان‌ فعلی‌ شکل‌ گرفت‌. اکنون‌ این‌ سازمان‌ در دو ساختمان‌ مستقل‌ «کتابخانه‌ ملی‌ ایران‌» و «گنجینه‌ اسناد ملی‌ ایران‌» فعالیت‌ دارد .
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار