امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 86588
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه «سوگواره رنگ ها» گفت: معتقدم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری در حاشیه بازدید خود از نمایشگاه «سوگواره رنگ ها» گفت: معتقدم در روزگار ما امام خمینی (ره) هدیه خداوند و آسمان بود. ایشان روح کلی یک ملت شد و همه ملت وجود و عشق خودشان را در سیمای این مرد آسمانی دیدند.
 
رییس حوزه هنری با اشاره به هنرمندانی که در زمینه فرهنگ و هنر انقلاب خلق اثر کردند، تصریح کرد: هنرمندان ما نخستین کسانی بودند که به امام (ره) عشق ورزیدند و در روزگاری که مشکلات و خطرات زیادی وجود داشت، همه آن خطرات را به جان خریدند و تصویر و اندیشه های امام را بیان کردند و بعد از تاسیس جمهوری اسلامی از نزدیک با امام خمینی(ره) دیدار داشتند و فرمایشات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دادند.
 
این نویسنده انقلاب افزود: در طول این 30 و چند سال انقلاب فرهنگی هنرمندان ما در این زمینه آثار زیادی خلق کردند که بابت این آثار ممنون آنان هستیم.
 
مؤمنی با اشاره به برگزاری نمایشگاه و کارگاه سوگواره رنگ ها در ایام ارتحال امام (ره)، اظهار کرد: خوشبختانه در عرصه جدید، هنرمندان جوان همانند هنرمندان پیشکسوت و در پیروی از آنان راه انقلاب اسلامی را ادامه می دهند و آثار خود را با بیان و دریافت های جدید و به روزتر عرضه می کنند، که این حرکت قابل شکرگزاری و تمجید است.
 
رییس حوزه هنری در ادامه گفت: خوشبختانه به خاطر فن آوری جدید، دسترسی مخاطبان به آثار هنری و فرهنگی آسان تر شده است و همانند قدیم اثر هنری در گالری ها و فضای محدود، قرار نمی گیرد که دسترسی به آنها مشکل باشد.
 
به گفته مومنی شریف، در حال حاضر علاقه مندان به آثار هنری با هر گرایش و تفکری می توانند به محصولات فرهنگی و هنری دسترسی داشته باشند و مدیران هم وظیفه دارند این راه را برای هنرمندان و مردم هموارتر کنند.
 
وی برگزاری نمایشگاه سوگواره رنگ ها را امیدوار کننده دانست و گفت: امیدوارم این نوع نمایشگاه ها در طول سال هم برگزار شود و تنها برای این ایام و مناسبت ها نباشد. معتقدم وقتی اثری تولید شود خود به خود راه خودش را پیدا می کند تا در دسترس عموم مخاطبان قرار گیرد.
 
رئیس حوزه هنری در پایان سخنان خود گفت: اثر هنری وقتی ماندگار و جاودانه می شود که در خدمت فکر و اندیشه جاودانه باشد. امیدوارم کسانی که به جاودانگی می اندیشند به این مسئله توجه کنند.
 
نمایشگاه و کارگاه آموزشی «سوگواره رنگ ها» 11 و 12 خردادماه به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) در برج میلاد برگزار شد که محسن مومنی شریف نیز از این نمایشگاه بازدید کرد.
 
آثار هنری این نمایشگاه 18 خرداد ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار