امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8659
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۰۸:۳۵
تعداد بازدید: 148
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، محمد‌رضا مسجدی با بیان این مطلب که از جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بیمارستان مسیح دانشوری، محمد‌رضا مسجدی با بیان این مطلب که از جمع بیماران فوق 32 بیمار مراجعه‌کننده از شهرستان بوده‌اند گفت: قبل از افتتاح بخش PET اسکن تمام بیماران نیازمند به این تشخیص به کشورهای ترکیه، امارات، مالزی یا کشورهای اروپایی سفر می‌کردند و به غیر از مسائل مالی و تحمیل هزینه‌های گزاف با مشکلات اقامت، زبان و لزوم وجود همراه مواجه بودند.

وی با اشاره به ایجاد بخش پزشکی هسته‌ای مرکز مسیح دانشوری به عنوان اولین و تنها تولید‌کننده رادیوداروی مربوط به دستگاه PET در کشور اظهار کرد: سایر مراکزی هم که بخواهند انجام این اسکن را آغاز کنند باید داروی خود را از این مرکز تامین کنند.

مسجدی مهمترین کاربردهای PET-CT را در تشخیص بیماریهای بدخیم، بیماری ایسکمیک قلبی و بیماریهای مغز دانست و افزود: PET-CT یک دستگاه تصویربرداری تشخیصی غیر تهاجمی است که با نشان دادن تغییرات متابولیک و عملکردی ضایعه اطلاعاتی را در جهت تشخیص و درمان بیماری مراجعه کنندگان در اختیار پزشک قرار می‌دهد.

قائم مقام مرکز مسیح دانشوری وجود درخواست پزشک معالج برای انجام تست PET اسکن را ضروری دانست و گفت: مراجعه‌کنندگان می‌توانند برای تکمیل فرم مربوطه از طریق وب سایت www.pet-ct.nritld.sbmu.ac.ir یا تماس با پذیرش بخش از طریق شماره تلفن 27122712 اقدام کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها